VIDEO Drogba jediným gólom zariadil výhru Chelsea

Drogba strelil úvodný gól stretnutiaDrogba strelil úvodný gól stretnutia Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti FC Chelsea vyhrali v stredajšom prvom zápase semifinále Ligy majstrov 2011/2012 na svojom štadióne nad FC Barcelona 1:0. Víťazstvo anglického tímu nad obhajcom titulu zariadil v nadstavenom čase prvého polčasu po ojedinelej akcii domácich Didier Drogba. Odveta je na programe v utorok 24. apríla na barcelonskom Camp Nou.

Prvý polčas sa niesol v očakávanom scenári. Chelsea sa stiahla do svojej obrannej ulity a čakala na svoju šancu. Barca tlačila ihneď od úvodu, v 9. minúte Sanchezov lob skončil na brvne Čechovej brány a obrancovia stihli uhasiť požiar. Zadáci The Blues boli aj naďalej v permanencii, v 17. minúte blokovali Messiho, o pár sekúnd na to český brankár bravúrne kryl Iniestov pokus. V prvej polhodine mali hostia loptu v moci 70 percent času, no ich koncovka zlyhávala na celej čiare. Dokumentoval to aj Fabregas, ktorý v prečíslení už prekonal Čecha ale jeho pomalú loptu stihol Cole odkopnúť  pred bránkovou čiarou. Z ulity sa vytiahli Londýnčania efektívne a najmä šokujúco v nadstavenom čase. Messi stratil v stredovom kruhu loptu, Ramires potiahol na ľavej strane a Drogba zblízka jeho center upratal do siete.

Vyrovnanie mohlo prísť krátko po obrátkach. Fabregas našiel padáčikom Sancheza, no ten si loptu pustil príliš pod nohy a jeho zakončenie z piatich metrov skončilo vedľa. I keď v poli Barca naďalej dominovala, jej priamočiarosť smerom na bránu sa postupne otupila. V závere po umiestnenej hlavičke Puyola sa vyznamenal znovu Čech, šance v nadstavení mali aj Pedro a Busquets, no obrana Chelsea v druhom polčase inak dobre tesnila a nádejný výsledok do odvety si už do konca stretnutia uchránila.

"Z našej strany to bolo takmer dokonalé predstavenie. Proti Barcelone musíte byť stopercentní v defenzíve, veľa brániť a pri šanciach nesmiete zaváhať. Stalo sa to, čo sme očakávali - Barcelona dlho držala loptu vo svojej moci. My sme však nepodľahli panike, hráči ukázali obrovskú guráž v súboji proti najlepšiemu tímu na svete. Tušili sme, že Didier (Drogba) využije šancu, ak ju bude mať. V hre o postup to však stále zostáva 50 na 50, uvedomujeme si náročnosť odvetného stretnutia," povedal na pozápasovej tlačovej konferencii taliansky kormidelník domácich Roberto Di Matteo.

"Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas. Ja osobne som sa obával, že si neutvoríme veľa šancí, ale podarilo sa nám to a som sklamaný, že sme ich na náročnom teréne nedokázali využiť. Hráči Chelsea nás čakali na svojej polovici ihriska vzorne zoradení a proti takémuto systému sa hrá len veľmi ťažko. Gratulujem Chelsea k výbornému výkonu. My sme síce mali prevahu, ale to nič neznamená, tento faktor vám nevyhrá zápas," nechal sa počuť kouč FCB Guardiola.

FC Chelsea (Angl.) - FC Barcelona (Šp.) 1:0 (1:0)
Gól: 45.+ D. Drogba, ŽK: 69. Ramires, 86. D. Drogba - 71. Pedro Rodríguez, 76. S. Busquets, rozhodoval: Brych (Nem.)

Chelsea: P. Čech - Ivanovič, G. Cahill, Terry, Ashley Cole - Lampard, Obi Mikel, Raul Meireles - Mata (74. S. Kalou), Ramires (88. Bosingwa) - D. Drogba

Barcelona: Víctor Valdés - Daniel Alves, Puyol, Mascherano, Adriano Correia - Xavi (87. Cuenca), S. Busquets, Iniesta - Messi, A. Sánchez (66. Pedro Rodríguez), Fábregas (78. Thiago Alcantara)

• Zdroj: TASR, SITA, footyroom.com