Humenné sa doma suverénne ujalo vedenia proti UNICEFu

Martin Benčič z UNICEFu a hráč Chemes Milan Mizerák na sieti Martin Benčič z UNICEFu a hráč Chemes Milan Mizerák na sieti Zdroj: SITA

HUMENNÉ - Volejbalisti Chemesu Humenné zvíťazili v piatok v treťom finálovom stretnutí play off extraligy nad Volley Teamom UNICEF Bratislava 3:0. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1 a už v sobotu ho budú môcť zvýšiť, keď o 18.00 h ich opäť doma čaká štvrtý súboj.

Napriek tomu, že hostia s výnimkou úvodu v prvom sete stále viedli, dokonca až o 6 bodov (20:14) v závere o vedenie prišli. Za stavu 24:23 sa domáci dostali k výhode setbalu a hneď ju aj využili. Otrasení Bratislavčania za stavu 2:2 v druhom sete prišli o zraneného Chochoľáka, ktorý sa už do hry nevrátil. Chemes jasne dominoval, viedol 11:6, 14:8, ale tak ako v prvom, aj v druhom sete v prospech domácich rozhodla lepšia koncovka. Tretí set bol už hladkou záležitosťou domácich, ktorí až na malé zaváhania dominovali vo všetkých činnostiach a zaslúžene doviedli zápas do hladkého víťazstva 3:0 a vedenia v sérii 2:1.

Chemes Humenné - Volley Team UNICEF Bratislava 3:0  (23, 23, 19)
91 minút, rozhodcovia: Porvazník, Drobňák. /stav série: 2:1/

Chemes: Javorčík, Jakubov, Sukochev, Kašpar, Mizerák, Dekker (libero Krys, Soták, Leškanič, Hudák, J. Hriňák)

UNICEF: Chochoľák, Nemec, B. Pistovič, M. Hriňák, Benčič, Mikula (libero Pipa, Hukel, Križko, P. Pistovič, Demeter)