Hossa Chicagu nepomôže, Torresa čaká vysoký trest

Marián HossaMarián Hossa Zdroj: internet

NEW YORK - Šéf disciplinárnej komisie NHL Brendan Shanahan si vypočul stanovisko útočníka Phoenixu Raffiho Torresa k zákroku na Mariána Hossu zo Chicaga v treťom súboji série 1. kola play-off. Shanahan rozhodnutie o treste oznámi v sobotu, pár hodín pred piatym duelom konferenčného štvrťfinále.

Okrem Torresa s ním o zákroku diskutovali v centrále ligy v New Yorku aj generálny manažér Coyotes Don Maloney, asistent generálneho manažéra klubu z Phoenixu Brad Treliving a zástupca hráčskej asociácie NHLPA. Shanahan pri rozhodovaní o treste bude prihliadať aj na Torresovo správanie sa v minulosti, keďže už dvakrát ho suspendovali a raz dostal pokutu.

Hossa zo zdravotných dôvodov nedohral tretí duel série a nemohol nastúpiť ani na štvrtý. Vedenie klubu potvrdilo, že absentovať bude aj v piatom zápase vo Phoenixe. Blackhawks čelia vyradeniu z play-off, v sérii prehrávajú 1:3. Tréner Joel Quenneville nechcel informovať o Hossovom zdravotnom stave.

Torres v utorok v prvej tretine trafil oporu Chicaga ľavým ramenom do hornej časti tela v strednom pásme. Hráč Coyotes išiel do súboja cielene. Hossa približne minútu bezvládne ležal, päť minút bol v starostlivosti lekárskeho personálu. Neskôr ho pri vedomí, ale zjavne otraseného, odviezli z United Center do Northwest Memorial Hospital, odkiaľ ho po detailných vyšetreniach prepustili do domáceho liečenia. Rozhodcovia si Torresov zákrok na Hossu nevšimli a v zápase ho nepotrestali. NHL mu však až do vyriešenia prípadu zastavila činnosť a Torres absentoval už vo štvrtom dueli série.