Američan Curtis po šiestich rokoch opäť vyhral turnaj PGA

Ben CurtisBen Curtis Zdroj: SITA

SAN ANTONIO - Ben Curtis (34) vyhral golfový turnaj Texas Open v San Antoniu a z titulu na okruhu PGA sa radoval prvýkrát po šiestich rokoch. Američan zvíťazil o dva údery pred krajanmi Mattom Everym, ktorý sa blysol v prvom kole rekordom ihriska 63 rán, a Johnom Huhom.

Curtis, víťaz British Open z roku 2003 a ďalších dvoch turnajov PGA Tour, mal po štyroch kolách deväť rán pod par.

"Ani neviem, ako som to dokázal," povedal dojatý hráč s trofejou v ruke. Pre tohtoročnú sezónu nemal na okruhu PGA plnú účastnícku kartu, skúšal hrať európsku tour a na americkej sérii štartoval ešte len štvrtýkrát.

"V ťažkých rokoch som sa snažil bojovať a myslieť pozitívne. To je všetko, čo som mohol robiť," povedal Curtis, ktorý vyhral prvýkrát od titulu na Booz Allen Classic v roku 2006. "Predtým som bol často blízko, ale neprešiel som cutom napríklad o jeden úder alebo som pokazil jedno kolo. Nešlo mi patovanie, ale tentoraz konečne všetko zase fungovalo," vydýchol si.

Za výhru Curtis dostal šek na 1 116 000 dolárov, ale predovšetkým si vybojoval dvojročnú kartu na PGA Tour a pozvánku na Masters 2013.