Cibulková v 1. kole v Stuttgarte nestačila na Amanmuradovovú

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: internet

STUTTGART - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v stretnutí 1. kola na turnaji WTA Porsche Tennis Grand Prix v nemeckom Stuttgarte s uzbeckou "lucky loserkou" z kvalifikácie Akgul Amanmuradovovou v ich druhom vzájomnom súboji za 130 minút 2:6, 7:5, 3:6. Súperka figuruje v hodnotení presne o 100 miest nižšie.

Finalistka nedávneho takisto antukového podujatia v Barcelone Cibulková v prvom sete stratila svoje podanie v úvodnom aj siedmom geme. V druhej časti síce inkasovala okamžitý rebrejk na 5:4, ale na príjme v dvanástej hre zužitkovala druhý setbal. Hneď na začiatku rozhodujúceho dejstva prehrala Slovenka svoj servis na nulu. Predviedla síce obrat na 2:1, ale v piatej hre si znova neudržala podanie. V ôsmom geme mala jednu možnosť vyrovnať, Amanmuradovová však vtedy dala svoje jubilejné 10. eso. Neskôr 11. esom posunula skóre na 5:3. Navyše, v deviatom geme unikla na 40:0 a využila hneď prvý mečbal.

Cibulková pôvodne mala absolvovať derby proti Daniele Hantuchovej, ale tá sa odhlásila pre zranenie ľavej nohy. Slovenka, momentálne 16. vo svetovom rebríčku, si odnáša 1 bod do hodnotenia a šek na 5500 dolárov.

Proti o 29 cm vyššej Amanmuradovovej nenadviazala na úspech 7:6 (9), 6:4, ktorý dosiahla pred štyrmi rokmi v bratislavskom fedcupovom dueli takisto na najpomalšom podklade. V Stuttgarte ani pri štvrtom štarte nezískala premiérový úspech.

Akgul Amanmuradovová (Uzb.) - Dominika Cibulková (SR) 6:2, 5:7, 6:3

Maria Šarapovová (Rus.-2) - Alizé Cornetová (Fr.) 6:3, 1:0 - skreč, Cornetová odstúpila