Slávia vyrovnala finálovú sériu proti Doprastavu na 2:2

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Volejbalistky Doprastavu Bratislava nevyužili v športovej hale Mladosť ani svoju druhú možnosť získať druhý majstrovský titul. Vo štvrtom finále play off extraligy prehrali so svojím mestským rivalom Sláviou EU Bratislava 2:3. Slávia stav série hranej na tri víťazstvá vyrovnala na 2:2 a o majstrovi 2011/12 rozhodne piaty duel v stredu 2. mája o 17.00 h na pôde Doprastavu v PKO.

VK Slávia EU Bratislava - VK Doprastav Bratislava 3:2 (21, 26, -23, -15, 11) -  stav série: 2:2
128 minút, rozhodovali: M. Sarka, Juráček, 300 divákov

Slávia: Smataníková, Golitková, Kuciaková, E. Salanciová, Kóšová, Herelová, libero Hinzellerová (Krišková, Pištěláková, Rákošová, Mitrengová, Svatošová). Tréner: M. Hančík.

Doprastav: Jelínková, Palgutová, T. Crkoňová, Pencová, Hensonová, Rojková, libero Valachová (B. Koseková, Drobňáková, Šmitalová, Vargová). Trénerka: E. Koseková.

Lepšie začali hráčky Doprastavu, ktoré si vypracovali až päťbodové vednie 12:7. Slávistkám sa však podarilo vyrovnať na 15:15 a dopracovali sa až k prvému setbalu (24:19), ich vedenie 1:0 ale znamenal až tretí setbal. V druhom domáce viedli o sedem bodov (14:7), ale set získali až po dramatickej koncovke. Lepší záver rozhodoval aj v treťom sete, v ňom boli šťastnejšie hosťujúce hráčky, ktoré za stavu 24:23 premenili druhý setbal. To ich nakoplo a v štvrtom sete jasne dominovali a zápas doviedli do tajrejku. V ňom už Slávia ďašiu stratu nepripsutila, z 1:2 otočila postupne až na 10:4 a aj keď Doprastav doťahoval, za stavu 14:11 druhý mečbal znamenal výhru 3:2.

Martin Hančík, tréner Slávie EU: "Po dvoch setoch nemal Doprastav čo stratiť. Naopak my sme začali hrať trochu v kŕči a zľakli sme sa víťazstva, predsa len sme 3:0 nad Doprastavom ešte asi nevyhrali. Chvalabohu že sme to nakoniec zvládli. Po prehratých dvoch setoch sme išli do tajbrejku v ťažkej pozícii a hneď sme v ňom prehrávali 0:2. Súper bol na koni, ale klobúk dolu pred našimi hráčkami, že to zvládli. Veľká vďaka striedajúcim hráčkam, ktoré pomohli. Bol to výborný, dramatický volejbal. V stredu sa rozhodne kto je lepší. Podľa mňa má Doprastav nôž na krku a my do toho pôjdeme uvoľnene."

Eva Koseková, trénerka Doprastavu: "Mali sme dve slabšie chvíľky, keď nám v druhom sete Slávia ušla a my sme to doťahovali. V koncovke sme však spravili dve hrubé chyby. Druhú slabšiu chvíľku sme mali na začiatku tajbrejku, keď nám ušli o dva, tri body a už sme to nedokázali dotiahnuť. Boli sme dnes blízko k víťazstvu, je to škoda. Myslím, že to bol dnes dobrý a kvalitný zápas, aj keď obe družstvá robili chyby. Chceli sme aby dievčatá riskovali na servise aj v útoku a chyby z toho vyplývajú. Finálová séria je vyrovnaná, ani jedno družstvo nebolo ani počas sezóny výrazne lepšie. Rozhodne sa v stredu a verím, že úspešnejší budeme my."