Koľko gólov prinesie dôležitý šláger na Etihad Stadium?

Gólová radosť hráčov Manch. City v nedávnom ligovom súboji proti Wolverhamptonu (22.4.)Gólová radosť hráčov Manch. City v nedávnom ligovom súboji proti Wolverhamptonu (22.4.) Zdroj: SITA

MANCHESTER – Prestížna Anglická Premier League pokračuje v pondelok dohrávaným stretnutím víkendového kola. Na Etihad Stadium budeme svedkami obrovského šlágru, v ktorom priamy súboj o ligový trón zvedú mestskí rivali Citizens a United.

Výborné výsledky zverencov trénera Manciniho z posledných kôl a zároveň nečakané zaváhania United na pôde Wiganu (0:1) a v poslednom vystúpení doma proti Evertonu (4:4), dodávajú zápasu elektrizujúci náboj. Aktuálna strata Citizens na ligového lídra je totiž len trojbodová a prípadný triumf domácich by tak dve kolá pred koncom súťaže znamenal zmenu na prvej priečke. Skúsený kouč Alex Ferguson takýto scenár nepripúšťa a je pevne odhodlaný so svojim tímom dosiahnuť v prebiehajúcej sezóne už jubilejný 20. ligový titul.

City sa pokúsi zopakovať novembrový famózny výkon z Old Traffordu, keď v rámci deviateho ligového kola rozdrvilo „červených diablov“ 6:1. Po dva góly v stretnutí zaznamenali kontroverzný Talian Mario Balotelli a kanonier Bosny a Hercegoviny Edin Džeko. Hráči United však mestskému rivalovi túto porážku v prebiehajúcej sezóne dokázali odplatiť začiatkom kalendárneho roka, keď na ihrisku súpera zvíťazili v treťom kole FA Cupu 3:2 (8.1.). Hostia na Etihad Stadium po polčase vyhrávali už trojgólovým rozdielom, keď sa dvakrát trafil Wayne Rooney a jeden gólový zásah pridal Danny Welbeck. Treba však pripomenúť, že Citizens od dvanástej minúty hrali po červenej karte Vincenta Kompanyho v oslabení, čo ich šance na úspech výrazne skomplikovalo.

Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas Manch. City proti Manch. United

V treťom vzájomnom súboji pôjde naozaj o veľa a pohľad na ligovú tabuľku hovorí, že nás čaká mimoriadne kvalitné a zaujímavé stretnutie. Hviezdny domáci tím v doterajších sedemnástich vystúpeniach na Etihad Stadium v Premier League stratil len dva body a zaznamenal až 51 gólov, čo je najlepšia vizitka spomedzi všetkých účastníkov. Na druhej strane barikády zas stoja United s najlepšou bilanciou na ihriskách súperov (12-3-2). Tímy s jednoznačne najproduktívnejšími ofenzívami aj v posledných kolách naplno potvrdzujú, že nemajú problém strelecky sa presadzovať. United dvakrát po sebe zaznamenali štyri gólové zásahy, ale v minulotýždňovom domácom dueli proti Evertonu zverenci trénera Fergusona prekvapivo aj štyrikrát inkasovali. Manciniho družina aj bez hriešnika Balotelliho svojim súperom v posledných troch dueloch nastrieľala až dvanásť gólov, a tak sa v pondelok večer určite máme na čo tešiť.

Čo sa týka absencií v drese hostí by sa nemalo objaviť dlhodobo zranené trio Anderson, Vidić a Fletcher, otázny je aj štart Naniho, ktorý by však pravdepodobne mal už byť pripravený. Navrátilcom vo farbách United bude Michael Owen, je však diskutabilné či po dlhšej prestávke hneď aj zasiahne do hry. Citizens hlásia návrat zadáka Micaha Richardsa, ten by sa mohol objaviť hneď od úvodu v základnej jedenástke Manciniho. Nastúpiť po odpykaní disciplinárneho trestu bude môcť už aj hviezdny taliansky útočník Mario Balotelli, ale nepredpokladá sa, že by kouč Citizens jeho zaradením rozbil v predošlých dueloch zohraté a mimoriadne úderné duo Agüero – Tévez.

Pondelňajší duel bude bezpochyby vrcholom aktuálneho ročníka Premier League, ktorý by mal pobaviť zaplnené tribúny Etihad Stadium. Ani jeden z tímov v pohárovej Európe nedokázal výraznejšie preraziť a ligová trofej by bola tak pre Citizens ako aj United určite vítanou satisfakciou. Na obidvoch stranách majú tréneri k dispozícii množstvo špičkových hráčov, ktorí sa dokážu strelecky presadiť. Očakávame, že tak ako obidva doterajšie vzájomné súboje v prebiehajúcej sezóne aj ten najdôležitejší prinesie viacero sľubných príležitostí a samozrejme aj gólových zásahov.

Aktualizácia: Neúspešný tip. V dôležitom stretnutí sme boli svedkami jediného gólového zásahu, ktorý v poslednej minúte úvodného polčasu zaznamenal domáci Vincent Kompany. Nesmierne cenný trojbodový zisk Citizens vyniesol dve kolá pred koncom súťaže na prvú priečku Premier League.

30.4.2012 o 21:00  |  Manchester City - Manchester UTD  |  Tip: viac ako 2,5 gólu  Kurz: 1,67

• Zdroj: športky, ps