VIDEO Asistencia Gáboríka, Rangers aj Blues prehrali

Jason Chimera a Marián Gáborík v súbojiJason Chimera a Marián Gáborík v súboji Zdroj: SITA

NEW YORK - Marián Gáborík zaznamenal svoju štvrtú asistenciu v nadstavbovej časti, ale hokejisti New Yorku Rangers v druhom zápase 2. kola play off prehrali v Madison Square Garden s Washingtonom Capitals 2:3. Tím z hlavného mesta tak vyrovnal stav semifinálovej série vo Východnej konferencii na 1:1. Gáborík odohral vyše 20 minút a prezentoval sa aj dvoma strelami. Na presný zásah čaká už osem stretnutí.

Hosťujúci Capitals si v Madison Square Garden utvorili v 18. min po góloch Mika Knubla a Jasona Chimeru dvojgólový náskok, do prvej prestávky ešte znížil Brad Richards a v 47. min vyrovnal Ryan Callahan. O osude súboja rozhodol o 6 minút neskôr pri presilovke kapitán Capitals Alexander Ovečkin, ktorý umlčal domáce publikum.

"Aj napriek tomu, že Ovi nehrá toľko, čo je zvyknutý, je tímovým hráčom. Neustále povzbudzuje spoluhráčov. Vie, že v závere zápasu chodia na ľad a obetavo sa vrhajú do striel. Veľmi to oceňuje. V rozhodujúcej presilovke bol veľmi svieži," povedal tréner Capitals Dale Hunter.

Hráči Rangers pridali oproti prvému víťaznému duelu na dôraze, brankára Bradena Holtbyho ohrozili dvojnásobným počtom striel. Holtby si pripísal 26 úspešných zákrokov. S Capitals vypadli v play-off vlani i v roku 2009.

"Dostali sme sa do ťažkej situácie, ale máme dobrý tím a mohli by sme z nej ešte vyjsť ako víťazi. Bude to veľmi náročné. Nečakali sme ľahkú sériu. Teraz je pred nami výzva pokúsiť sa vyhrať vo Washingtone," uviedol brankár Henrik Lundqvist.

Hokejisti Los Angeles Kings sa v play off cítia ako ryby vo vode, po dvoch zápasoch semifinálovej série v Západnej konferencie už vedú nad St. Louis Blues 2:0 na zápasy. V druhom stretnutí plnom trestných minút opäť bluesmani nastúpili bez slovenského brankára Jaroslava Haláka, ktorý si zranil členok v druhom stretnutí série proti San Jose Sharks. V drese Los Angelese Kigs sa v hale Scottrade Center prezentoval dvoma gólmi slovinský útočník Anže Kopitar. Králi z LA sa naštartovali k víťazstvi už v prvej časti hry, ktorú ozdobili štyrmi gólmi. Pritom Kings dali naposledy štyri góly v jednej tretine zápase play off ešte v máji 1993 proti Vanciuveru Canucks.

"Mali sme dobrý štart. Ak dáte gól hneď v prvej minúte, potom vám to len pomôže," povedal útočník Kings Dustin Brown, ktorý dosiahol tri asistencie. Naposledy prvých päť duelov u súperov v play-off vyhrala Tampa Bay v roku 2004 a získala vtedy napokon aj Stanleyho pohár.

"Máme za sebou tvrdú prácu, ktorá nás vyniesla na súčasnú pozíciu. Vieme však, že Blues majú dobrý tím a nič nám ľahko nedarujú," uviedol Anže Kopitar. Blues dokázali zo sedemnástich pokusov v play-off, v ktorých prehrávali 0:2 na zápasy, otočiť iba jeden - v roku 1972 proti Minnesote.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
New York Rangers - Washington 2:3 (1:2, 0:0, 1:1) - stav série: 1:1
Góly: 20. B. Richards (GÁBORÍK, Del Zotto), 47. Callahan (Del Zotto, B. Richards) - 13. Knuble (Aucoin, J. Ward), 18. Chimera (Hendricks, Beagle), 53. Ovečkin (Nicklas Bäckström)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
St. Louis - Los Angeles 2:5 (0:4, 1:1, 1:0) - stav série: 0:2
Góly: 21. A. McDonald (Backes, Russell), 46. D´Agostini (Backes, A. McDonald) - 1. M. Richards (Penner), 15. Kopitar (D. Brown), 19. J. Carter (Penner, M. Richards), 20. Kopitar (Justin Williams, D. Brown), 22. Justin Williams (D. Brown, Greene)

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com