VIDEO Cissé pokoril Chelsea, Tottenham deklasoval Bolton

Radosť hráčov NewcastluRadosť hráčov Newcastlu Zdroj: SITA

LONDÝN - V zápase 34. kola Premier League prehrala Chelsea Londýn na domovskom Stamford Bridge s Newcastle 0:2, keď oba góly zaznamenal nádherným spôsobom Senegalčan Cissé. Druhý polčas bol na dlhé minúty prerušený, keď musel byť po nešťastnom zranení ošetrovaný hosťujúci Tiote. "Straky" sa výhrou udržali v boji o miestenku do Ligy majstrov, naopak domácim sa pohárové nádeje vzďaľujú. Poslednou záchranou bude finále FA Cupu alebo rozhodujúci duel v Lige majstrov.

Druhé stretnutie suverénne zvládol Tottenham na pôde Boltonu, keď si pripísal tri body po výhre 4:1 a takisto zostal v hre o najprestížnejšiu klubovú súťaž v budúcej sezóne. Dvakrát sa trafil Adebayor, po jednom zásahu pridali Modrič a Van der Vaart. Emotívny nádych duelu dal návrat Fabrica Muambu, ktorý sledoval prehru svojich spoluhráčov z hľadiska.

Chelsea - Newcastle 0:2 (0:1)
Góly: 19. a 90.+ P. D. Cissé

Bolton - Tottenham 1:4 (0:1)
Góly: 51. Reo-Coker - 62. a 69. Adebayor, 37. Modrič, 60. Van der Vaart

• Zdroj: športky, ts, footyroom