VIDEO LA Kings vedú už 3:0, Devils zdolali Flyers

Jarret Stoll v útoku na Briana ElliottaJarret Stoll v útoku na Briana Elliotta Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti New Jersey Devils zvíťazili v treťom súboji 2. kola play off NHL na domácom ľade nad Philadelphiou Flyers 4:3 po predĺžení a v sérii sa ujali vedenia 2:1. O triumfe "diablov" rozhodol v 18. minúte predĺženia Alexej Ponikarovskij, ktorý bekhendom prekonal brankára hostí Iľju Bryzgalova.

"Ani nebol čas na oslavu, keďže všetci spoluhráči na mňa naskákali. V tej kope to však bolo celkom príjemné," smial sa Ponikarovskij. Kým Bryzgalov v základnej časti v troch dueloch proti Devils inkasoval len raz, v play-off v troch dueloch dostal 11 gólov.

"Bryzgalov je skvelý brankár. Všimli sme si, že chodí dosť na zem, chceme pred ním vytvárať veľký tlak," popísal Iľja Kovaľčuk, ktorý predchádzajúci duel série vynechal pre problémy s chrbtom. Počas nadstaveného času mali bližšie k úspechu hostia z Philadelphie, ale nevyužili dvakrát presilovku. Flyers prvýkrát v tohtoročnom play-off prehrávajú.

" Nevyužité presilovky nás stáli víťazstvo. V porovnaní so sériou s Pittsburghom nám nevychádzajú. Hovorili sme si, že sa to otočí a je to len otázka času. Musím však povedať, že to nie je momentálne vôbec dobré. Ak by sme zvládali presilovky, mohli by sme viesť v sérii 3:0," priznal útočník Daniel Briere.

Na pokraji vyradenia sa ocitli hráči St. Louis, ktorí bez slovenského brankára Jaroslava Haláka prehrali v Los Angeles 2:4. Kings vedú v sérii už 3:0 a od postupu do finále Západnej konferencie ich delí jediné víťazstvo. Kľúč na brankára Los Angeles Jonathana Quicka našiel vo štvrtok dvakrát Chris Stewart, ale ďalší hráči "Blues" boli smerom dopredu opäť bezzubí. Quickovi na víťazstvo stačilo 18 úspešných zákrokov. Domáci boli strelecky efektívni, z 22 striel dali štyri góly.

"Nie sme v situácii, v ktorej by sme chceli byť. Každý z nás musí hrať lepšie. Zbrane ešte neskladáme. Budeme bojovať a chceme sériu ešte vrátiť aspoň raz do St. Louis," uviedol pre nhl.com Elliott.

točník Kings Mike Richards dosiahol hetrik Gordieho Howa, keď zaznamenal gól i asistenciu a ešte sa aj pobil s Jamiem Langenbrunnerom. "Každé víťazstvo veľmi poteší, špeciálne v play-off. Držali sme sa nášho systému, hrali sme dobre a opäť sme mali skvelého brankára. Boj o posledný bod bude veľmi náročný," povedal Mike Richards.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

New Jersey - Philadelphia 4:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0) - stav série: 2:1
Góly: 13. Eliáš (Židlický, Kovaľčuk), 13. Kovaľčuk (Zajac, Ponikarovskij), 48. Parise (Eliáš, Židlický), 78. Ponikarovskij (Kovaľčuk) - 7. B. Schenn (Briere, Jágr), 25. Carle (Voráček, Hartnell), 52. Briere (Van Riemsdyk, Simmonds)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Los Angeles - St. Louis 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) - stav série: 3:0
Góly: 14. Justin Williams (Doughty, Kopitar), 22. D. King (Greene), 31. M. Richards (Kopitar, Doughty), 49. Doughty (M. Richards, J. Carter) - 22. C. Stewart (Russell), 45. C. Stewart (Pietrangelo, Perron)

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com