VIDEO Senica za polčas rozhodla o výhre nad Ružomberkom

Nicolas GorositoNicolas Gorosito Zdroj: SITA

SENICA - V predohrávke 30. kola sa hral na Záhorí výborný futbal, najmä zo strany Záhorákov, ktorým v zostave chýbali vykartovaný Diviš a Strnad. Už v druhej minúte zakončoval presne Ďurica, na druhej Strane Onyango. Do vedenia mohli ísť Ružomberčania v 12. minúte. Po Ďubekovom rohu hlavičkoval Nosek, senický Bolek vytiahol na bránkovej čiare fantastický zákrok.

Od 15. minúty sa do šance dostávali iba Seničania. Po priťuknutí Diarrassoubu pálil z voleja Blackburn, robinzonádou strelu zneškodnil Hrdlička. Po následnom rohovom kope a v skrumáži v päťke hostí Pavlík prihral loptu Gorositovi a ten už nemal problém skórovať. O tri minúty sa Seničania tešili opäť. Martin Ďurica využil zaváhanie stopérov hostí a technickou strelou k ľavej žrdi zvýšil vedenie Záhorákov. Do ďalších vyložených gólových príležitostí sa dostal Blackburn s Kóňom, no lopta si cestu do siete už nenašla.

V druhom dejstve sa Seničania zamerali na udržanie vedenia a šetrili už sily na utorňajšie finále Slovnaft Cup-u. Loptu mali prevažne na kopačkách Ružomberčania. V 65. minúte Seničan Križko opečiatkoval delovkou brvno hosťujúcej brány. Na druhej strane musel byť v pozornosti gólman Bolek, keď ho takmer prekonal vlastný spoluhráč Pavlík. Bolek loptu vyškriabal na rohový kop. O chvíľu zakončoval nebezpečne striedajúci Serečin mimo. V 77. minúte sa dostal do dobrej pozície hosťujúci kapitán Masaryk, jeho projektil však išiel tesne nad. Postupne sa na ihrisko v zostave Záhorákov dostali aj dvaja dorastenci Vilkovský (18 rokov) a Kapusta (16 rokov). Domáci Križko sa rozstrieľal, jeho ďalšiu ďalekonosnú delovku s problémami kryl brankár Hrdlička. Seničania zaslúžene zvíťazili a víťazne sa naladili pred finálovým zápasom Slovnaft Cup-u.

FK Senica - MFK Ružomberok 2:0 (2:0)
Góly: 16. Gorosito, 19. M. Ďurica. Rozhodoval: Fajčík, ŽK: Gorosito, Bolinha - Onyango, Kostelný, 1079 divákov.

FK Senica: Bolek – Wijlaars, Pavlík, Gorosito, Leal – Križko, Kóňa - Blackburn, Černý, Ďurica (83. Kapusta) – Diarrassouba (55. Bolinha, 78. Vilkovský)

MFK Ružomberok: Hrdlička – Maslo, Kostelný, Nosek, Chovanec – Ďubek, Lásik – Markovič (39. Skalák), Hoferica (39. Poliaček), Onyango (63. Serečin) – Masaryk

Stanislav Griga (tréner Senice): "Kým súperovi vstup do stretnutia nevyšiel, nám sa v úvode darilo. Okrem gólov sme si vypracovali ďalšie dve tutovky, ktoré Kóňa a Blackburn nepremenili. Po tridsiatich minútach sme v aktivite poľavili. Po zmene strán prebral iniciatívu súper, do šancí sa však nedostal. Moji hráči akoby s blížiacim sa záverom stretnutia už boli hlavami na finále Slovenského pohára v Bardejove."

Aleš Křeček (tréner Ružomberok): "Moje mužstvo bolo v úvode stretnutia trápne a katastrofálne. Pod mojim vedením sme taký zlý vstup do stretnutia ešte nemali. Po hrubých individuálnych chybách sme už v 18. min prehrávali 0:2. Proti takému kvalitnému a organizovanému súperovi, akým je Senica, sme už duel nedokázali otočiť."

• Zdroj: TASR, SITA, youtube