VIDEO Štvorgólový koncert Messiho proti Espanyolu

Lionel Messi sa teší z góluLionel Messi sa teší z gólu Zdroj: SITA

MADRID - Predposledné 37. kolo španielskej najvyššej futbalovej súťaže sa nieslo v znamení streleckého koncertu argentínskeho kanoniera Barcelony Lionela Messiho. Vedúci kanonier súťaže rozhodol mestské derby s Espanyolom štyrmi gólmi, sám stanovil konečný výsledok 4:0 a na konte má v tejto sezóne už 50 ligových gólov. V drese zdolaných strávil na trávniku Camp Nou celý duel slovenský reprezentant Vladimír Weiss.

Barcelona sa v poslednom domácom dueli sezóny lúčila s odchádzajúcim trénerom Guardiolom, derby však ovládol hlavne hráč s desiatkou na chrbte. Messi už prekonal európsky rekord Gerda Müllera z ročníka 1972/73 a teraz svoj ​​strelecký účet navýšil na 72 zásahov.

Už istý majster Real Madrid vydoloval šťastné víťazstvo 2:1 na ihrisku Granady. Real sa po oslavách dlho trápil a až deväť minút pred koncom dokázal vyrovnať náskok vďaka Ronaldovej penalte. V tretej minúte nastavenia potom do vlastnej siete mieril David Cortés a zverenci Josého Mourinha vyhrali 2:1.

Dohra v záverečnom kole bude ešte zaujímavá z hľadiska vypadávajúcich, pretože okrem istého zostupujúceho Santanderu sa musí obávať o svoju prvoligovú príslušnosť ďalších 5 tímov až po 15. Granadu. Zaragoza bodovo dostihla Vallecano, ktoré schytalo debakel 2:5 v Seville, zdolala totiž posledný Santander 2:1. Na zostupovej priečke zostáva kvôli horšiemu skóre a bude sa musieť spoliehať na pomoc Granady, ktorá v poslednom kole cestuje na ihrisko Raya.

Athletic Bilbao - Getafe 0:0

Atlético Madrid - Málaga 2:1 (0:1)
Góly: 69. Koke, 79. Adrian - 38. Eliseu

FC Barcelona - Espanyol Barcelona 4:0 (1:0)
Góly: 12., 64., 74. a 79. Messi (druhý a štvrtý z pok. kopu)

Gijón - Betis Sevilla 2:1 (1:1)
Góly: 13. a 55. Sangoy (prvý z pok. kopu) - 45. Molina

Granada - Real Madrid 1:2 (1:0)
Góly: 5. Jara - 81. C. Ronaldo (z pok. kopu), 90.+ D. Cortes (vlastný), ČK: 90.+ Moises (Granada)

Mallorca - Levante 1:0 (0:0)
Gól: 54. Pina

Osasuna - Real Sociedad San Sebastián 1:0 (1:0)
Gól: 14. Balde

FC Sevilla - Rayo Vallecano 5:2 (2:1)
Góly: 31. a 46. Baba, 43. Cala, 65. Reyes, 81. Kanouté - 37. a 77. D. Costa (prvý z pok. kopu)

Valencia - Villarreal 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ Jonas

Zaragoza - Racing Santander 2:1 (1:1)
Góly: 13. H. Postiga, 78. Lafita - 12. C. Fernandéz

• Zdroj: SITA, TASR, ČTK, footyroom