Vinciová nikdy nedala viac es ako proti Cibulkovej

Roberta VinciováRoberta Vinciová Zdroj: SITA

MADRID - Talianka Roberta Vinciová sa s Američankou Varvarou Lepčekovou postarali o prekvapenia na účet favorizovaných súperiek v nedeľňajších zápasoch prvého kola dvojhry v Madride. Obe odprevadili z modrej antuky hráčky prvej svetovej dvadsiatky - Lepčenková Talianku Francescu Schiavoneovú a Vinciová Dominiku Cibulkovú za 68 minút 6:3, 6:2.

Vinciová sa prestrieľala do druhého kola skvelým podaním - Cibulkovej uštedrila 16 es, z nich sedem v úvodnej hre druhého setu. "Nepamätám sa, že by som ich v nejakom zápase dala viac. Pritom som nerobila nič špeciálne. Podávalo sa mi dobre, loptičky lietali rýchlo. Hrala som výborne a zdolala som skvelú hráčku, takže som spokojná," povedala pre oficiálnu stránku WTA  tenistka, ktorá má vďaka tretiemu víťazstvu v rade s Cibulkovou priaznivú vzájomnú bilanciu 3:2.