Švédi s prehľadom zdolali Talianov a sú vo štvrťfinále

Švédi sa tešia z góluŠvédi sa tešia z gólu Zdroj: SITA

ŠTOKHOLM - Švédski hokejisti zdolali v rámci "povinnej jazdy" súpera z Talianska 4:0 a definitívne tak potvrdili svoju účasť vo vyraďovacej fáze šampionátu. "Tri korunky" nastúpili bez útočníka Johana Franzéna, ale neúčasť skúseného hráča na ich predstavení proti Talianom badateľná nebola.

V prvej tretine dominancia Švédov ešte evidentná nebola, ale v ďalšom priebehu si bez väčších problémov poradili s outsiderom a pohodlne si zveľadili víťastvo gólmi vo všetkých tretinách.

Švédi sa stretnú v poslednom dueli skupinovej fázy v utorok s Lotyšmi (20.15 SELČ). Tento duel však už môže byť pre Tre Kronor bez náboja v prípade, ak Rusi zdolajú v nedeľu Čechov. Za takéhoto scenára pôjdu zverenci Pära Martsa bez ohľadu na výsledok posledného zápasu do štvrťfinále z 2. miesta.

Taliani majú pred sebou už len súboj s Rusmi a fandenie obom zvyšným súperom Dánska na MS. Ak totiž Dáni získajú dva body pri očakávanej prehre Talianov so "zbornou", reprezentácia z Apeninského polostrova opustí elitnú kategóriu.

Taliansko - Švédsko 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 6. Krüger (Karlsson, Alfredsson), 20. S. Kronwall (Landeskog), 26. Karlsson (Zetterberg), 42. Landeskog (Eriksson, Zetterberg). Rozhodcovia: Boman (Fín.), Bulanov (Rus.) - Morrison (USA), Semionov (Est.), vylúčení: 8:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Taliansko: Bellissimo (53. Tragust) – de Marchi, Plastino, Johnson, Larkin, Marchetti, Hofer – Scandella, Tudin, Ansoldi – Fontanive, Rocco, Sirianni – Felicetti, Egger, Iannone – Edwardson, Bernard, de Toni

Švédsko: Fasth - S. Kronwall, Brodin, Hjalmarsson, Karlsson, N. Kronwall, Hedman, - Alfredsson, Persson, Hörnqvist - Stalberg, Krüger, Landeskog - Larsson, Järnkrok, Silfverberg - Eriksson, Zetterberg