Rusi zdolali Čechov, do štvrťfinále ako víťazi B-skupiny

Jevgenij Malkin a Jakub Nakladal Jevgenij Malkin a Jakub Nakladal Zdroj: SITA

ŠTOKHOLME - Hokejisti Ruska zvíťazili na 76. MS nad Českom 2:0 a do štvrťfinále pôjdu ako víťazi štokholmskej skupiny. Rusi mali raketový nástup a už po 24 sekundách sa ujali vedenia, keď prihrávku Nikulina usmernil za Kovářov chrbát Perežogin.

Česi boli v ďalších minútach iniciatívnejším tímom, nedokázali však prekonať pozorného Barulina. Na začiatku tretej tretiny zvýšil náskok Rusov svojím siedmym gólom na šampionáte Malkin, ktorý využil presilovú hru. Čechom sa už v závere nepodarilo čo i len skorigovať.

Rusko - Česko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 1. Perežogin (Nikulin), 41. Malkin (Popov), Rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Kurmann (Švajč.) - Dussureault (Kan.), Morrison (USA), vylúčení 4:3 na 2 min,, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0

Rusko: Barulin - Birjukov, Denisov, Medvedev, Nikitin, Nikulin, Rjasenskij - Dacjuk, Ketov, Kokarev - Kuľomin, Kuznecov, Malkin - Perežogin, Popov, Svitov - Širokov, Tereščenko, Žerdev

Česko: Kovář - Blaťák, Čáslava, Krajíček, Krejčík, Mojžíš, Nakládal - Erat, Frolík, Hemský - Kašpar, Koukal, Krejčí - Michálek, Nedvěd, Novotný - Petružálek, Plekanec, Průcha