USA po výhre nad Švajčiarskom čaká domáce Fínsko

Radosť hokejistov USARadosť hokejistov USA Zdroj: SITA

HELSINKI - Záverečný zápas A-skupiny v Helsinkách skončil triumfom USA nad Švajčiarskom 5:2. V otvorenom zápase sa gólom a dvoma asistenciou blysol syn slávneho slovenského otca Paul Šťastný. Američanov čaká vo štvrťfinále domáce Fínsko. Švajčiarsko na druhom šampionáte za sebou nepostúpilo medzi najlepšiu osmičku. Zámorský tím doteraz na turnaji prehral len jeden zápas, keď podľahol Slovensku.

Švajčiarom nestačil ani prvý gól, ktorý strelili v úvode druhej tretiny. Američania ešte do druhej prestávky výsledok obrátili. Stretnutie malo tempo, na oboch stranách bolo viacero dramatických momentov. Američania išli v 47. min do vedenia 4:1, Švajčiari ešte skorigovali, ale skóre uzavrel v 55. min Jeff Petry. Troma bodmi za gól a dve asistencie sa v zápase prezentoval syn slovenskej hokejovej legendy Petra Šťastného Paul, ktorý reprezentuje USA.

USA - Švajčiarsko 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Góly: 23. Ryan (Pacioretty, Fowler), 37. Fowler (Šťastný), 46. Šťastný (Ryan, Pacioretty), 47. Goligoski (Abdelkader, Palmieri), 55. Petry (Šťastný) - 21. Rüthemann (Brunner, Romy). Rozhodcovia: Fraňo (ČR, Larking (Švéd.) - Kilian (Nór.), Šeljanin (všetci Rus.), Vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

USA: Howard - Fowler, Johnson, Faulk, Goligoski, Petry, Butler, Braun - Atkinson, Šťastný, Pacioretty - Ryan, Smith, Okposo - Brown, Abdelkader, Palmieri - Dwyer, Slater, Thompson - Crabb

Švajčiarsko: Berra - Du Bois, Josi, Blindenbacher, Streit, Furrer, Sbisa, Seger, von Gunten - Brunner, Romy, Rüthemann - Monnet, Ambühl, Wick - Hollenstein, Trachsler, Plüss - Bieber.