VIDEO Žilina nezaváhala, o titule rozhodne posledné kolo

Strelec gólu Jozef PiačekStrelec gólu Jozef Piaček Zdroj: SITA

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v stredajšom 32. kole Corgoň ligy 2011/2012 pod Dubňom nad FC Nitra 2:0. O zisku svojho šiesteho slovenského titulu môžu rozhodnúť v nedeľu v záverečnom 33. kole v Dunajskej Strede, na druhú Trnavu, ktorá si poradila doma s Ružomberkom majú stále náskok dvoch bodov.

Po opatrnejšom úvode mali viac z hry domáci, Pich ešte v 7. minúte hlavičkoval nad, ale v 10. minúte otvoril skóre stopér Piaček. Odrazenú loptu z rohu ku nemu hlavou dostal Šulek a osamotený obranca "šošonov" nedal Hroššovi zblízka šancu. V 23. minúte odpískal rozhodca Smolák diskutabilnú penaltu po zákroku Šimončiča na Picha, keď k otáznemu faulu prišlo zrejme aj mimo šestnástky. Ceesay ale šancou pohrdol a Hroššo vyrazil. O pár okamihov Pich v úniku z pravej strany nemieril presne, a tak to skúšali hostia, strely Moravčíka a Soumaha zo strednej vzdialenosti a zblízka pokus Kroupu sa však neujali. Záver polčasu bol zaujímavý, dvakrát centroval pekne Barčík, Majtánova hlavička ani Pichova strela gólom neskončili. A tak medzi týmito akciami mohla vyrovnať Nitra, v 41. minúte Soumah vysunul do brejku Kroupu, ale Krnáč skvele zasiahol. V nadstavenom čase prvého dejstva napokon udreli domáci, lopta po centri Mabouku sa odrazila k Pichovi a ten krásnou strelou pod brvno zvýšil na 2:0.

V 53. minúte z uhla minul Majtán a ten istý hráč takisto hlavičkoval vedľa v 61. minúte. Aktívny Majtán sa ocitol sám pred Hroššom v 67. minúte, ale pokus o lob mu vôbec nevyšiel. V 71. minúte dostal skvelú prihrávku do úniku Soumah, zasekol si obrancu, ale jeho pokus opäť skvele zlikvidoval Krnáč. Desať minút pred koncom predviedla modernu os Majtán - Deza - Barčík, posledne menovaný ale nezakrútil loptu za Hrošša. Hostia sa snažili v závere ešte niečo s výsledkom urobiť, ale Žilina si výhru ustrážila a Deza mohol dokonca zvýšiť, a rozlúčila sa s domácim publikom trojbodovou bodkou.

MŠK Žilina - FC Nitra 2:0 (2:0)
Góly: 10. Piaček, 45.+1 Pich Rozhodoval: Smolák, ŽK: Piaček - Šimončič, Harbuľák, Poluch, 3425 divákov.

MŠK Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Leitner (74. Akakpo), Nunes – Pečovský – Barčík, Šulek (62. Deza), Pich – Majtán, Ceesay (46. Bello)

FC Nitra: Hroššo - Harbuľák, Šimončič, Tóth, Poluch - Moravčík (77. Ivančík) - Kemlage (56. Boszorád), Gajdoš, Kolár (56. Nascimento) - Soumah, Kroupa

Frans Adelaar, tréner Žiliny: "Začali sme dobre, hrali sme pressing a skórovali sme za prvých desať minút. Mrzí ma nevyužitá penalta, po ktorej sme stratili trochu kontrolu nad zápasom. Ale Nitra hrala dobre a mala šance. Krnáč nás však podržal. Je pred nami posledný krok."

Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: "Bol to dobrý zápas z oboch strán. V prvom polčase sme nepremenili dve vyložené šance a súper nás preto potrestal. Môj tím nemôžem kritizovať, opakujem, mrzia tie nevyužité šance."

• Zdroj: TASR, huste.tv