Hudáček: S Malkinom a Ovečkinom zatiaľ iba na playstation

Libor Hudáček sa teší z gólu do českej siete
Libor Hudáček sa teší z gólu do českej siete

HELSINKI - Rodičia bratov Júliusa a Libora Hudáčkovcov cestovali vyše 20 hodín autom z Harichoviec na Spiši do Helsínk, aby videli, ako mladší z bratskej dvojice Libor strelil gól na 3:1 v semifinále majstrovstiev sveta v hokeji proti Česku.

Útočník bratislavského Slovana pripomenul pri svojom zásahu siedme finále slovenskej extraligy, ktoré rozhodol podobným spôsobom v predĺžení a zabezpečil pre svoj klub ôsmy majstrovský titul.

"Miro Šatan mi v Helsinkách hovoril, aby som si spomenul na finále extraligy s Košicami. Puk sa ku mne šťastne odrazil z ľavej strany a pokúsil som sa o to isté. Naznačil som strelu, potiahol puk a potom som už musel trafiť iba prázdnu bránku. Som rád, že mi to vyšlo. Po góle som nevedel, čo od radosti mám robiť. Aspoň som sa hodil na zem," tešil sa Libor Hudáček.

Odchovanec hokeja v Spišskej Novej Vsi pôsobil po stretnutí veľmi uvoľneným dojmom. V zápase hýril aktivitou, bol sebavedomý a nebolo na ňom vidieť, že by bol nervózny z faktu, že hrá v tak mladom veku semifinále majstrovstiev sveta.

" S Malkinom a Ovečkinom hrám na playstation veľmi rád. Konečne zistím, aké je hrať proti nim naživo. Verím, že nás nerozoberú. Na piatich obrancoch to bude neskutočne náročné, ale verím Zdenovi Chárovi, že to potiahne. On je zvyknutý, " zasmial sa a potom doplnil: "Cítim sa neuveriteľne, je to oveľa lepšie akoby som bol v siedmom nebi. Dnes budem zaspávať len veľmi ťažko, ani neviem, či sa mi to podarí. Nikto podobný úspech nečakal. My sme išli do každého zápasu s veľkou pokorou a to je dôležité. Mám asi iné nervy ako ostatní spoluhráči. Veď je to iba hokej, je to iba šport."

"Rodičia mohli ísť síce špeciálom, ale chceli vidieť už aj dnešné semifinále, tak sa rozhodli pre cestu autom," vysvetlil dôvod dlhého cestovania Hudáčkovcov ich syn.

Bratia Hudáčkovci pokračujú v usilovnom zbieraní trofejí. V predchádzajúcich troch rokoch získal slovenský titul s Košicami brankár Július, tentoraz sa tešil so Slovanom Libor. Obaja sú v kádri finalistu majstrovstiev sveta.

"Dom v Harichovciach máme veľký, je dosť miesta na odkladanie trofejí," hovoril Libor.

"Rusko je pre nás veľká výzva. Potrebujeme poriadne zregenerovať, lebo dnešný duel poriadne náročný po psychickej i fyzickej stránke," dodal Hudáček, ktorý sa dostal do pozornosti skautov z celého sveta. V Slovane však má platnú zmluvu a v novej sezóne by mal v belasom drese okúsiť Kontinentálnu hokejovú ligu.


Zdroj:
SITA, youtube
Foto:
SITA

DISKUSIA