Prešov v druhom polčase rozhodol o výhre nad Slovanom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PREŠOV - Prvý polčas začal vo vlažnom tempe a hralo sa prevažne medzi šestnástkami V 16. min sa zastreľoval hosťujúci Halenár, keď po Grendelovom rohovom kope vystrelil vedľa pravej žrde Divišovej bránky. O tri minúty sa už však nemýlil, keď Piroska poľahky vnikol do pokutového územia, našiel Halenára a ten nedal Divišovi šancu - 0:1.

V 28. min mohlo byť 0:2, ale Piliev z výbornej pozície trafil len bočnú sieť prešovskej bránky. V 32. min to skúšal z priameho kopu Kopúnek, ale jeho delovku brankár Diviš vyrazil na rohový kop. Prvý polčas sa skončil zaslúžene 0:1.

Do druhého polčasu vstúpili domáci ako vymenení a. v 51. min sa gólovo presadili, keď Lysjukov center z ľavej strany našiel hlavu Marcina, a ten poľahky prekonal Kováča - 1:1. Tatran bol pri chuti a viac sa tlačil do pokutového územia súpera. V bránke hostí sa blysol Kováč v 64. min,. keď vyrazil Marcinovu delovku z 20 m. O tri minúty už bolo 2:1, keď z trmy-vrmy v pokutovom území vystrelil Petráš. Tatran si tak po výbornom druhom polčase pripísal tri body a v poslednom zápase sezóny vyhral nad Slovanom Bratislava 2:1.

1. FC Tatran Prešov - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:1)
Góly: 50. M. Marcin, 67. P. Petráš - 19. Halenár, ŽK: 41. M. Adam, 42. Piter-Bučko, 52. Marcin - 49. R. Konečný(Prešov), rozhodovali: Vnuk - Vorel, Petríček, 1035 divákov

Prešov: Jak. Diviš - Lysjuk, Piter-Bučko, Krajník, P. Leško - P. Petráš - M. Marcin (76. Dolný), P. Katona, Marián Adam (46. L. Hruška), Torres - Guba (46. Kamenčík)

Slovan Bratislava: P. Kováč - Kolčák, Kladrubský, Had, R. Konečný - Kopúnek - Piroska, Grendel, Halenár (54. Jánošík), Piliev - Šebo (71. Szarka)

Sergij Kovalec (tréner Prešova): "Bol to zápas proti kvalitnému súperovi. V prvom polčase bol lepším mužstvom Slovan. Druhé dejstvo bolo futbalovo lepšie, moji chlapci v ňom chceli otočiť výsledok. S výsledkom som spokojný."

Vladimír Weiss (tréner Slovana): "Zápas sa musel divákom páčiť. V stretnutí boli dva rozdielne polčasy. V prvom dejstve sme jasne dominovali, v druhom polčase bol lepší Tatran a zaslúžene zvíťazil."