Cibulková prehrala s Halepovou, nestačil jej ani kanár

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: internet

BRUSEL - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako štvrtá prehrala vo štvrťfinále na turnaji WTA Brussels Open v Bruseli (Premier, dotácia 637 000 dolárov, antuka vonku) s Rumunkou Simonou Halepovou (49. v hodnotení) v ich druhom vzájomnom súboji za 126 minút 6:0, 4:6, 3:6.

Odnáša si 120 bodov do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 16. priečke, a šek na 16 375 dolárov.

Cibulková v prvom sete na dvorci dominovala, keď trikrát prelomila podanie Rumunky a uštedrila jej "kanára". Finalistka turnaja v Barcelone hrala aktívne, neustále tlačila súperku do defenzívy a výmeny často zakončovala víťaznými forhendami do odkrytej časti kurtu. Cibulková dobre čítala hru, viackrát účinne uplatnila stopbaly.

Na začiatku druhého dejstva Halepová pritvrdila, v treťom geme po víťaznom bekhendovom longlajne Cibulkovú po prvý raz brejkla a ujala sa vedenia 2:1. Slovenka síce bleskovo kontrovala rebrejkom, potom však dvakrát za sebou stratila podanie a Halepová si vynútila tretí set.

Hneď na začiatku rozhodujúceho dejstva Rumunka po štyroch skvelých bekhendoch po lajne zobrala Cibulkovej podanie a po ďalšom brejku si vybudovala náskok 3:0. Halepovú však zastavila v rozlete následná ďažďová prestávka, ktorá trvala takmer dve hodiny. Po návrate na dvorec Cibulková dvomi čistými hramiznížila na 2:3. Halepová však potom získala tri gemy v rade a zabezpečila si postup do semifinále. Za stavu 5:3 premenila pri podaní Cibulkovej v poradí tretí mečbal.

Bývalá dvanástka seniorského renkingu nenadviazala proti niekdajšej Halepovej, v roku 2008 šampiónke zo súťaže dievčat na Roland Garros, na úspech 6:3, 6:0, ktorý dosiahla vlani na tráve v holandskom Hertogenboschi.

Cibulková sa na prahu medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska nevyhla v Bruseli svojej okrúhlej 150. prehre v profesionálnej kariére. Až v Paríži sa prehupne nad hranicu 3 miliónov dolárov zárobku tenisom.

Simona Halepová (Rum.) - Dominika Cibulková (SR-4) 0:6, 6:4, 6:3