VIDEO Holanďania rozstrieľali S. Írsko, víťazstvo Albionu

Gólová radosť Angličanov po góle WellbeckaGólová radosť Angličanov po góle Wellbecka Zdroj: SITA

AMSTERDAM - Holandskí futbalisti v záverečnom prípravnom zápase pred majstrovstvami Európy deklasovali v sobotu na trávniku v Amsterdame súperov zo Severného Írska 6:0. Premožitelia Slovákov zo stredajšieho merania síl viedli už po prvom polčase 4:0.

Anglicko si poradilo v prípravnom zápase na trávniku londýnskeho Wembley s Belgickom 1:0. O jediný gól duelu sa postaral Danny Welbeck v 36. minúte zápasu.

Poľskí futbalisti v prípravnom zápase pred majstrovstvami Európy pohodlne zdolali na domácom trávniku vo Varšave reprezentáciu Andorry 4:0.

Holandsko - Severné Írsko 6:0 (4:0)
Góly: 12. a 29. (z pok. kopu) Van Persie, 37. a 51. Affelay, 15. Sneijder, 78. Vlaar

Portugalsko - Turecko 1:3 (0:1)
Góly: 59. Nani - 35. a 52. U. Bulut, 88. Pepe (vl.)

Luxembursko - Malta 0:2 (0:1)
Góly: 10. a 79. Mifsud, ČK: 43. Mutsch (Lux.)

Nórsko - Chorvátsko 1:1 (0:1)
Góly: 90+. Elyounoussi - 79. Eduardo da Silva

• Zdroj: SITA, TASR, Footyroom