VIDEO Španieli sa trápili s Čínou, Mexiko zaskočilo Brazíliu

Silva so spoluhráčmiSilva so spoluhráčmi Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Španielska zdolali v poslednom prípravného zápase pred Eurom Čínu 1:0. O výhre úradujúcich majstrov sveta i Európy rozhodol v Seville šesť minút pred koncom David Silva po prihrávke striedajúceho záložníka Andrésa Iniestu.

Prvý polčas patril čínskym hráčom, ktorí ťažili najmä z nepresnej hry domácich. Domáci ožili až po prestávke najmä vďaka príchodu Iniestu. Práve barcelonský stredopoliar pripravil jediný gól zápasu, keď pred prázdnou bránkou našiel Silvu.

"Takticky sme odohrali dobrý zápas, súper bol ale niekde inde. Keby sme hrali proti komukoľvek inému, tak by sme neprehrali," vyhlásil španielsky tréner čínskeho tímu José Antonio Camacho.

"Všetku prácu urobil Andrés, ja som už len dorazil," povedal Silva.

Španielsko nastúpilo prvýkrát v kompletnom zložení, v predchádzajúcich prípravných zápasoch sa kvôli finále Španielskeho pohára musel tréner Vicente del Bosque zaobísť bez deviatich hráčov Barcelony a Bilbaa.

Generálka pred kvalifikáciou o postup na majstrovstvá sveta vyšla Mexiku, ktoré v texaskom Arlingtone porazilo 2:0 Brazíliu. Za Mexiko sa trafili Giovani Dos Santos a Javier Hernández. Brazílsky tréner Mano Menezes postavil tím zložený z hráčov do 23 rokov, ktorý pripravuje na olympijské hry v Londýne.

"Zabili sme dve muchy jednou ranou. Porazili sme silného súpera a pripravili sa na kvalifikáciu," povedal tréner José Manuel de la Torre.

Fínsko - Lotyšsko 1:1 (0:0) - na strely zo značky pokutového kopu 5:6
Góly: 51. Kolehmainen - 54. Gauracis

Estónsko - Litva 1:0 (1:0)
Gól: 18. Voskoboinikov

Brazília - Mexiko 0:2 (0:2)
Góly: 22. G. Dos Santos, 33. Hernández (z 11 m)

Španielsko - Čína 1:0 (0:0)
Gól: 84. Silva