VIDEO Hladká výhra Francúzska, Ibrahimovič rozhodol z penalty

Karim Benzema (v strede) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól do siete EstónskaKarim Benzema (v strede) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól do siete Estónska Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Francúzsko aj Švédsko zvládlo generálky na európsky šampionát, usporiadateľská Ukrajina prehrala. "Les Bleus" si v domácom prostredí na štadióne v Le Mans poradili s Estónskom bez väčších problémov 4:0. Dvakrát sa presadil Benzema, po góle pridali aj Ribéry a Ménez. Pikantériou súboja bol fakt, že hostia skompletizovali "zbierku" zápasov s každým európskym tímom.

Na EURO sa víťazne naladilo aj Švédsko, ktoré v Štokholme vďaka gólu Ibrahimoviča z penalty zvíťazilo nad Srbskom. Kanonier AC Miláno rozhodol o osude zápasu v 52. minúte, pred ním na domácej strane otváral skóre Toivonen a za hostí vyrovnal Subotič.

Naopak generálka vôbec nevyšla jednej z hostiteľských krajín, Ukrajina podľahla v nemeckom Ingolstadte Turecku 0:2. Otvárací presný zásah si pripísal v 30. minúte Erkin, v druhom dejstve pridal poistku Pektemek.

Francúzsko - Estónsko 4:0 (2:0)
Góly: 37. a 47. Benzema, 25. Ribéry, 90.+ Ménez

Švédsko - Srbsko 2:1 (1:1)
Góly: 23. Toivonen, 52. Ibrahimovič (z pok. kopu) - 27. Subotič

Turecko - Ukrajina 2:0 (1:0)
Góly: 30. Erkin, 70. Pektemek

Arménsko - Kazachstan 3:0 (3:0)
Góly: 6. a 37. Ghazarjan, 41. Movsisjan