Český kapitán Rosický nedohral duel proti Grécku

Tomáš Rosický (v červenom) v zápase proti GréckuTomáš Rosický (v červenom) v zápase proti Grécku Zdroj: SITA

VROCLAV - Druhý duel českých futbalistov na európskom šampionáte 2012 v Poľsku a na Ukrajine nedohral Tomáš Rosický. Kapitán českého národného tímu striedal po prvom polčase utorkového zápasu proti Grécku (2:1) pre zranenie, podľa informácii českého servera idnes.cz má problémy v oblasti achilovky. Kapitánsku pásku následne prezval brankár Petr Čech.

Rosický mal podiel na druhom góle Čechov - krásnou kolmicou uvoľnil Gebre Selassieho, ktorý našiel strelca druhého českého gólu Pilařa. V závere prvého dejstva si stredopoliar Rosický (31) na moment oddýchol a "podrepol", čo už signalizovalo, že zdravotne nie je úplne v poriadku. Pred začiatkom druhého polčasu ho potom vystriedal Daniel Kolář.

Rosického od polovice mája trápilo svalové zranenie lýtka.