Mečíř nedohral pre tmu štvrťfinálový duel v Košiciach

Miloslav Mečíř ml. na challengeri v KošiciachMiloslav Mečíř ml. na challengeri v Košiciach Zdroj: TASR

KOŠICE - Slovenský tenista Miloslav Mečíř ml. nedohral vo štvrtok štvrťfinálový duel na turnaji ATP Košice Open (30.000 eur), keď rozhodca prerušil duel z dôvodu tmy. Slovák v ňom s Bosniakom Damirom Džumhurom prehrával 6:7 a 1:2, zápas sa bude dohrávať v piatok.

Obaja tenisti vstúpili do zápasu koncentrovane a svoj servis si podržali až do stavu 3:2. Potom slovenský tenista zobral svojmu súperovi podanie, ktorú následne potvrdil a viedol 5:2. Džumhur sa však vrátil do úvodného setu v deviatej hre, keď už prehrával 0:40, no v poradí druhú výhodu premenil na zisk gemu (4:5). Vzápätí išiel do vedenia 6:5, keď využil zaváhania Slováka, no ten dokázal zrovnať a posunúť koncovku setu do tajbrejku. V ňom ťahal Mečíř ml. za kratší koniec (6:7).

V druhom sete si obaja tenisti držali svoj servis do stavu 2:1 v prospech Dźumhura, potom si Mečíř ml. vyžiadal čas na ošetrenie a vzápätí rozhodca ukončil zápas z dôvodu tmy.

Do semifinále štvorhry sa dostala slovenská dvojica Juraj Simčák, Dominik Šproch bez boja, keďže Portugalčania Gastao Elias, Joao Sousa nenastúpili na zápas.

Miloslav MEČÍŘ ml. (SR) - Damir Džumhur (BaH) 6:7 (4), 1:2 - prerušené pre tmu
Jan Hájek (2-ČR) - Victor Crivoi (Rum.) 6:1, 4:6, 7:5
Simon Greul (Nem.) - Alessandro Giannessi (1-Tal.) 6:2, 6:1
Aljaž Bedene (4-Slov.) - Arnau Brugues-Davi (7-Šp.) 5:7, 6:4, 6:2

štvorhra - štvrťfinále:
Uladzimir Ignatik, Andrej Vasilevski (obaja 4-Biel.) - Alexander Satschko (Nem.), Harri Heliovaara (Fín.) 6:4, 6:4
Juraj SIMČÁK, Dominik ŠPROCH (obaja SR) - Gastao Elias, Joao Sousa (obaja Port.) - bez boja