VIDEO Ronaldo venoval góly synovi, proti Čechom 50 na 50

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA

CHARKOV - Cristiano Ronaldo venoval svoje dva góly, ktoré dosiahol pri víťazstve jeho tímu nad Holandskom 2:1 na XIV. majstrovstvách Európy, svojmu synovi. Ten sa takisto volá Cristiano a v deň otcových dvoch presných zásahov oslávil druhé narodeniny. Portugalský krídelník vymazal manko po góle Holanďana Rafaela van der Vaarta a šestnásť minút pred koncom strelil víťazný gól.

"Náš tím hral vynikajúco. Zaslúžili sme si takýto rozhodujúci zápas, pretože sme verili v úspech až do konca a všetci spoluhráči si zaslúžia gratuláciu," povedal Ronaldo pre portugalskú televíziu.

"Som veľmi šťastný, pretože v nedeľu mal môj syn narodeniny a ja mu venujem oba góly," prezradil kapitán Portugalska.

Ronaldo bol po zápase jediným z portugalských hráčov, ktorý venoval svoj čas zahraničným médiám, pretože jeho spoluhráči sa rozhodli pre veľkú dávku nedávnej kritiky na adresu Cristiana Ronalda uskutočniť protest a odignorovať otázky novinárov.

Napriek tomu, že Ronaldo v posledných týždňoch čelil kritike, že nedokáže do reprezentácie preniesť svoju formu z madridského Realu, stal sa v na štadióne Metalistu Charkov v súboji s Holandskom ústrednou postavou zápasu. Okrem dvoch gólov trafil stredopoliar dvakrát do žrde a navyše v druhom polčase vytváral príležitosti pre Fabia Coentraa a Naniho.

Prvýkrát na záverečnom turnaji strelil Ronaldo dva góly v jednom zápase a dotiahol sa tak na rozdiel jedného gólu na najlepších strelcov turnaja: Nemca Gómeza, Rusa Dzagojeva a Chorváta Mandžukiča.

Ronaldov výkon naznačil, že by mohol predviesť svoje hviezdne výkony aj na medzinárodnom poli. "Teraz musíme ísť od zápasu k zápasu," povedal.

"Naším zámerom bolo dostať sa do ďalšej fázy, to sa nám aj podarilo a teraz sa už môže stať čokoľvek. Čaká nás veľmi náročný zápas proti Čechom. Súpera rešpektujeme a šance na postup sú 50/50," dodal Ronaldo.

Česi proti Portugalcom zahrajú vo štvrťfinále ME po prvýkrát od roku 1996, keď po pamätnom góle Karla Poborského postúpili do semifinále.

• Zdroj: SITA, vimeo