Bol som vystrašený zo smrti, priznal uzdravený Cassano

Antonio Cassano Antonio Cassano Zdroj: SITA

KYJEV - Ešte pred deviatimi mesiacmi bola kariéra talianskeho futbalového útočníka Antonia Cassana po srdcovej príhode a následnej operácie ohrozená, no na majstrovstvách Európy v Poľsku a na Ukrajine patrí ku kľúčovým prvkom národného tímu krajiny z Apeninského polostrova.

Dvadsaťdeväťročný zakončovateľ sa zotavoval z infarktu od novembra do konca apríla. Cassano je spolu s celým talianskym tímom ozdobou európskeho šampionátu, čo dokazuje aj finálová účasť, kde sa "azúrová squadra" v nedeľu na štadióne v Kyjeve stretne s obhajcom trofeje Španielskom. "Bol som vystrašený zo smrti. Keď ma to prešlo, myslel som si, že už nebudem môcť pokračovať v kariére," povedal Cassano krátko po návrate do zostavy talianskeho klubu AC Miláno.

Rodák z Bari mal počas svojej aktívnej činnosti často problémy s trénermi, podobne ako jeho spoluhráč z útoku, ktorým je talentovaný Mario Balotelli. Tréner talianskej reprezentácie Cesare Prandelli však spojil týchto dvoch hráčov aj napriek ich charakteru a problémovému správaniu. "Hra poskytne odpovede, ale očakávam od nich mnoho. Sú to hráči, ktorí rozhodujú o výsledkoch zápasov," povedal Prandelli ešte pred úvodným zápasom základnej C-skupiny proti Španielsku (1:1).

Cassanova kondícia očividne nie je stopercentná, pretože ho v posledných troch vystúpeniach Talianska vždy striedal Alessandro Diamanti. Prínos bývalého útočníka AS Rím, či Sampdorie Janov je však obrovský. Čoskoro 30-ročný útočník mal veľký podiel na prvom góle Talianska v semifinálovom zápase proti Nemecku (2:1), keď sa efektne odpútal od dvoch nemeckých hráčov a poslal gólový center na hlavu Maria Balotelliho. "Môže odohrať len 50 minút, ale vždy je to fantastických 50 minút," povedal kouč Talianska na margo Cassanových schopností, ktorý strelil v doterajšom priebehu ME jeden gól proti Írsku (2:0).