Američan Isner obhájil prvenstvo na tráve v Newporte

John Isner s trofejou pre víťazaJohn Isner s trofejou pre víťaza Zdroj: SITA

NEWPORT - Domáci tenista John Isner sa stal víťazom na turnaji ATP World Tour 250 Campbell´s Hall of Fame Tennis Championships v americkom Newporte (dotácia 398 250 USD, tráva). Prvý nasadený hráč si poradil vo finále s nenasadeným Austrálčanom Lleytonom Hewittom za 93 minút 7:6 (1), 6:4.

Jedenásty hráč sveta Isner (27), ktorý v predchádzajúcich dvoch dueloch s Hewittom neuhral ani set, získal svoj prvý titul v sezóne. Vyše dvojmetrový Američan, známy svojím delovým podaním, triumfoval v Newporte aj vlani a na konte má celkovo už štyri tituly vo dvojhre z turnajov ATP. Isner zinkasuje šek na 68 220 dolárov a do rebríčka si pripíše 250 bodov.

"Veľa to pre mňa znamená. Prvý raz som obhájil trofej. Navyše v zápase s jedným z najlepších tenistov histórie. Cenné víťazstvo," povedal Američan

Jeho skúsenejší súper bol v turnajovom finále prvý raz od júna 2010, keď na tráve v Halle získal svoj 28. titul. Isner ho pripravil o dokonalú bilanciu vo finále na tomto špecifickom povrchu. V doterajších siedmich prípadoch bol Austrálčan neomylný.

Hewitt (31), ktorý za posledné štyri roky prekonal päť operácií a do turnaja vstupoval na 233. pozícii vo svetovom rebríčku, mohol získať 29. titul v kariére. V Newporte si bývalá svetová jednotka zahrala prvé finále od triumfu v Halle v roku 2010.

John Isner (USA-1) - Lleyton Hewitt (Aus.) 7:6 (1), 6:4

• Zdroj: ČTK, SITA