VIDEO Chelsea vyhrala na turné v USA nad Seattlom

Lukaku pred brankárom MeredithomLukaku pred brankárom Meredithom Zdroj: SITA

SEATTLE - Futbalisti Chelsea Londýn zvíťazili v prvom prípravom zápase sezóny v americkom Seattli nad tímom Sounders 4:2. Výsledok sa zrodil už v prvom polčase, v ktorom za víťaza Ligy majstrov dvakrát skóroval mladý belgický útočník Romelu Lukaku, ďalšie dva góly pridali Eden Hazard a Marko Marin.

V ďalších dueloch na americkom turné nastúpi európsky klubový šampión proti PSG na štadióne bejzbalistov New Yorku Yankees (pondelok 23. júl - 00:00), následne proti výberu zámorskej MLS (streda 25. júl - 02:00) a na záver si zmeria sily s milánskym AC (štvrtok 28. júl - 23:30).

Prvýkrát sa v novom drese predstavili posily Hazard a Marin, pričom obaja sa uviedli gólom.

"Dobre sme si zahrali, držali sme loptu a predviedli aj pár dobrých kombinácií," povedal tréner Chelsea Roberto Di Matteo. "Je dobre, že sa Hazard s Marinom presadili hneď v prvom oficiálnom zápase. Som rád, že zapadli do zostavy a na ihrisku si s novými spoluhráčmi rozumeli," citovala kouča agentúra AP.

V zostave Chelsea chýbal brankár Petr Čech, španielsky útočník Fernando Torres, ktorý sa po majstrovstvách Európy pripojí k tímu neskôr. Rovnako je to v prípade portugalského záložníka Raula Meirelesa, Francúza Florenta Maloudu a dvojice obrancov Ashley Cole, John Terry.

Seattle Sounders - Chelsea 2:4 (2:4)
Góly: 14., 32. Montero - 3., 44. Lukaku, 11. Hazard, 40. Marin

Chelsea 1. polčas: Hilario - Chalobah, Ivanovič, David Luiz, Ferreira, Mikel, McEachran -  Benayoun, Hazard, Marin - Lukaku.

Chelsea 2. polčas: Blackman - Hutchinson, Ivanovič (63. Kane), Cahill, Ferreira (63. Saville) - Essien, Lampard - Ramires, Hazard (63. Kakuta), De Bruyne - Lukaku (63. Piazon).

• Zdroj: športky, ts, TASR, ČTK, youtube