VIDEO Chelsea remizovala s PSG, ovácie pre Terryho

Peguy Luyindula zatápa obrane chelseaPeguy Luyindula zatápa obrane chelsea Zdroj: SITA

NEW YORK - Futbalisti Chelsea sú stále na americkom turné bez prehry, na štadióne Yankees v New Yorku remizovali s francúzskym klubom Paríž St. Germain 1:1. Ovácie zožal kapitáno "The Blues" Johno Terry, ktorý nastúpil na prvý duel po súdnom pojednávaní kvôli rasizmu.

Na štadióne Yankees sa hral vôbec prvý futbalový zápas, na tribúny si našlo cestu 38 202 divákov. Paríž šiel do vedenia v 30. minúte, keď sa presadil Nene, v 82. minúte ale vyrovnal 18-ročný útočník Lucas Piazon z Brazílie. Výber talianskeho trénera Roberta di Mattea nastúpil v základe s piatimi hráčmi z finále LM, Terry prišiel na ihrisko v 63. minúte.

Tréner PSG Carlo Ancelotti z Talianska pôsobil na lavičke "The Blues" do mája minulého roku, keď ho ruský majiteľ Roman Abramovič vyhodil. Londýnsky klub v prvom súboji na turné zvíťazil nad Seattlom 4:2, ešte ho čakajú súboje s výberom hviezd MLS a s AC Milánom.

Už 11. augusta sa stretne v súboji o Community Shield s úradujúcim anglickým majstrom Manchestrom City, duel sa bude hrať v Birminghame, keďže vo Wembley sa budú hrať zápasy olympijského turnaja.

Chelsea - Paríž St. Germain 1:1 (0:1)
Góly: 82. Piazon - 29. Nene

• Zdroj: TASR, SITA, youtube