VIDEO Výber hviezd MLS otočil prestížny zápas s Chelsea

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PHILADELPHIA - Výber hviezd MLS uštedril v stredajšom exhibičnom zápase prehru 2:3 úradujúcemu víťazovi Ligy majstrov FC Chelsea. O nečakaný výsledok sa postaral v nadstavenom čase Eddie Johnson.

"Preto ma tam tréner poslal. Snažil som sa mu odvďačiť," povedal autor víťazného presného zásahu. V PPL Parku vo Philadelphii išli do vedenia hviezdy MLS zásluhou Chrisa Wondolowského. Ešte v prvom polčase vyrovnal John Terry a v 58. min Frank Lampard upravil stav na 2:1 v prospech anglického tímu.

"Domáci" sa však nevzdali a v záverečných 20 minútach obrátili skóre. Vyrovnanie prišlo z kopačky Chrisa Pontiusa, keď sa na akcii podieľal aj David Beckham, a v prvej minúte nadstaveného času sa presadil Johnson. Za najlepšieho hráča zápasu vyhlásili Pontiusa.

Hviezdy MLS zaznamenali prvé víťazstvo nad tímom z anglickej Premier League po štyroch rokoch, vlani a predvlani nestačili na Manchester United (0:4, 2:5), v roku 2009 na Everton. V roku 2006 si poradili s Chelsea 1:0.

David Beckham v druhom polčase vystriedal a odcestoval do Londýna, kde bude súčasťou otváracieho ceremoniálu olympijských hier. "Nemôžem prezradiť, aká je moja úloha, ale je to vzrušujúci pocit," rozlúčil sa stredopoliar Los Angeles Galaxy.

Pre londýnsku Chelsea bol Zápas hviezd MLS súčasťou predsezónneho turné v USA. V prvom zápase vyhrala nad Seattle Sounders 4:2, v druhom remizovala s Parížom St. Germain na newyorskom Yankee Stadium 1:1 a v piatok zakončí pobyt duelom s AC Miláno v Miami.

Výber hviezd MLS - FC Chelsea 3:2 (1:1)
Góly: 21. Wondolowski, 73. Pontius, 90.+ E. Johnson - 32. Terry, 58. Lampard. Divákov: 19 236

• Zdroj: SITA, youtube