Djokovič sa môže vrátiť na vrchol rebríčka pred Federera

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA

LONDÝN - Srbský tenista Novak Djokovič sa môže na olympijských hrách v Londýne vrátiť na prvé miesto vo svetovom rebríčku ATP vo dvojhre pred Švajčiara Rogera Federera. O prepočte informoval portál ONS.

Počnúc štvrťfinále vrátane je pred zverencom Mariána Vajdu Djokovičom dostať sa aspoň o jedno kolo ďalej ako rival, ktorému nedávno podľahol v semifinále Wimbledonu. Ak obaja neuspejú v niektorom z prvých troch kôl (dovedna ich je pri 64-mennom "pavúku" šesť), Federer zostane k 6. augustu na vrchole počítačového poradia, na ktorý sa vrátil po svojom triumfe na medzinárodných otvorených majstrovstvách Anglicka 2012. Ako je známe, tenisové súťaže pod piatimi kruhmi v britskej metropole sa takisto konajú na tráve wimbledonského All England Lawn Tennis and Croquet Clubu.

Federer bude štartovať už na štvrtých olympijských hrách vo svojej kariére, v singli je jeho doterajším maximom 4. miesto zo Sydney 2000. Vo štvorhre získal pred štyrmi rokmi v Pekingu zlato po boku Stanislasa Wawrinku.

Tridsaťročný bazilejský rodák Federer dosiaľ bol lídrom počítačového poradia ATP 288 týždňov vrátane tohto, čo znamená o 2 týždne viac, než nazbieral Američan Pete Sampras, druhý v historickom prehľade.