Veľká Británia nezaváhala, Španieli skončili už v skupine

Giovani Dos SantosGiovani Dos Santos Zdroj: SITA

MANCHESTER - Futbalisti Egypta remizovali v C-skupine s Novým Zélandom 1:1. V nasledujúcom zápase skupiny B si v Coventry poradili reprezentanti Mexika s Gabonon, keď duel dvoma gólmi rozhodol Giovani Dos Santos.

Brazílski futbalisti sa prebojovali do štvrťfinále olympijského turnaja v Londýne, keď v druhom vystúpení v C-skupine zdolali Bielorusko 3:1 gólmi Pata, Neymara a Oscara.

Snahu juhoamerických horúcich kandidátov na zlaté medaily o strhnutie vedenia na ich stranu zavŕšil práve gól dvadsaťročného talentovaného útočníka, ktorý v 65. minúte upravil stav stretnutia na 2:1 presnou strelou pravačkou do ľavého horného rohu brány. Gólový účet na Old Trafforde v Manchestri otvoril v ôsmej minúte duelu bieloruský tvorca hry Renan Bressan, paradoxne rodák z Brazílie. Už v 15. minúte však Neymarov center zužitkoval Alexandre Pato a podobne prácu hviezdneho mladíka premenil na gól Oscar v nadstavenom čase.

Po víťazstve má Brazília na konte šesť bodov, o tri viac ako Bielorusi. Nový Zéland a Egypt majú po vzájomnej remíze 1:1 v tabuľke po jednom bode. Posledný zápas skupiny odohrá Brazília proti Novému Zélandu a Bielorusko nastúpi proti futbalistom z Egypta.

Futbalisti Španielska prehrali aj druhý zápas na OH v Londýne a prišli o šancu na postup do štvrťfinále. Po prehre 0:1 v úvodnom zápase proti Japoncom ťahali za kratší koniec aj v nedeľňajšom dueli proti hráčom Hondurasu (0:1). O jediný presný zásah stretnutia sa postaral už v 7. min krídelník Jerry Bengtson a favoritovi z Pyrenejského polostrova sa až do konca merania síl nepodarilo prekonať defenzívu stredoamerického mužstva.

Rovnaký osud ako úradujúcich majstrov sveta a Európy postihol aj reprezentantov Spojených arabských emirátov, ktorí podľahli domácej Veľkej Británii 1:3. Naopak, istotu postupu medzi najlepších osem tímov na olympiáde si už po dvoch stretnutiach zabezpečili futbalisti Brazílie a Japonska.