Berdych so Štěpánkom sa rozlúčili po rekordnej prehre

Tomáš BerdychTomáš Berdych Zdroj: SITA

LONDÝN - Českí tenisti Tomáš Berdych a Radek Štěpánek vypadli v 2. kole olympijskej štvorhry. Nezvládli dohrávku a maratónsky tretí set s Brazílčanmi Marcelom Melom a Brunom Soaresom prehrali 22:24. Aktéri sa postarali o nový rekord v počte gemov na olympijskom turnaji vo štvorhre (63). Zároveň utvorili maximum v počte gemov v záverečnom dejstve (46).

Zápas, ktorý bol prerušený pre tmu, začínal za stavu 18:18. Ďalších osem gemov si oba páry držali servis, rozhodujúci okamih prišiel v 45. hre. Pri Štěpánkovom podaní si Brazílčania vypracovali dva brejkbaly a druhý z nich Soares využil. Pri Soaresovom podaní potom zápas dotiahli do víťazného konca, tretí set skončil po 193 minútach.

"Mali sme nejaké šance, viac ako oni, ale boli efektívnejší. Mali jednu a tú premenili," povedal Berdych. Nevnímal, v akej fáze sa tretí set práve nachádzal. "To je úplne jedno, to nehrá vôbec žiadnu úlohu. Hlavné je sústrediť sa na seba," uviedol.

Zápas sa začal lámať ešte deň predtým v druhom sete. Českí tenisti viedli 4:2, ale Brazílčania otočili na 6:4. "Od tej doby, čo sa dostali do hry v druhom sete, hrali dobre. Hrali výborne na sieti, mali neuveriteľné percento prvého servisu. Skoro nekazili, výborne sa dopĺňali," zhodnotil Štěpánek hru súperov.

Berdych so Štěpánkom nenadviazali na úspešné daviscupové vystúpenia a s Londýnom sa rozlúčili už v druhom zápase. Obaja už vypadli aj vo dvojhre, Štěpánek ešte vstúpi do zmiešanej štvorhry po boku Lucie Hradeckej.

Marcelo Melo, Bruno Soares (Braz.) - Tomáš Berdych, Radek Štěpánek (ČR-5) 1:6, 6:4, 24:22

• Zdroj: SITA, ČTK