Zanetti získal zlatú medailu na kruhoch, prvú pre Brazíliu

Arthur Nabarrete ZanettiArthur Nabarrete Zanetti Zdroj: SITA

LONDÝN - Brazílčan Arthur Nabarrete Zanetti (22) získal zlatú medailu na kruhoch vo finále v športovej gymnastike. Výkon subtílneho gymnastu (156 cm) ocenili rozhodcovia známkou 15,900 bodu. Na druhej priečke skončil Číňan Čchen Ji-ping, zlatý z minulotýždňovej súťaže družstiev, tretie miesto obsadil Talian Matteo Morandi.

Po jeho známke zavládla v North Greenwich Arena medzi skupinou brazílskych fanúšikov obrovská eufória, keďže Zanetti získal pre Brazíliu prvé gymnastické zlato pod piatimi olympijskými kruhmi vôbec.

"Som nesmierne šťastný. Bol som posledný v slede a zachoval som si pokoj. Počkal som si na scoj moment a vyšlo to. je to vôbec prvá gymnastická zlatá medaila z olympiády pre Brazíliu, tak som preto nesmierne spokojný a šťastný, " povedal Zanetti, ktorý tak dal malý predkrm pred olympiádou v Rio de Janeiro o štyri roky.

Kruhy - finále: 1. Arthur Nabarrete Zanetti (Braz.) 15,900 b., 2. Čchen Ji-ping (Čína) 15,800, 3. Matteo Morandi (Tal.) 15,733, 4. Aleksandr Balandin 15,666, 5. Denis Abľazin (obaja Rus.) 15,633, 6. Tommy Ramos (Portor.) 15,600, 7. Jordan Jovčev (Bul.) 15,108, 8. Federico Molinari (Arg.) 14,733