Orica-GreenEdge víťazom časovky v 2. etape Eneco Tour

Tím Orica-GreenEdge počas časovkyTím Orica-GreenEdge počas časovky Zdroj: greenedgecycling.com

SITTARD - Zoskupenie Orica-GreenEdge sa stalo víťazom 2. etapy sedemdňových cyklistických pretekov Eneco Tour, ktorou bola tímová časovka na 18,9 km so štartom aj cieľom v Utrechte.

Druhé miesto obsadili s jednosekundovým mankom jazdci z Omega Pharma-QuickStep, tratia skončila Kaťuša (+2 s).

Lídrom po 2. etape je Belgičan Jens Keukeleire (Orica-GreenEdge) pred tímovými kolegami Sebastianom Langeveldom z Holandska a Sveinom Tuftom z Kanady.

Španielsky cyklista Alberto Contador s tímom Saxo Bank-Tinkoff Bank obsadil deviate miesto. Španiel sa na Eneco Tour vrátil do súťažného diania po dištanci za doping.

Eneco Tour - 2. etapa (tímová časovka, Sittard, 18,9 km): 1. Orica-GreenEdge 21:08 min, 2. Omega Pharma-QuickStep +1 s, 3. Kaťuša +2, 4. Rabobank +5, 5. Liquigas-Cannondale +17, 6. RadioShack-Nissan +19

Poradie po 2. etape: 1. Jens Keukeleire (Belg.) 5:59:37 h, 2. Sebastian Langeveld (Hol.), 3. Svein Tuft (Kan.), 4. Luke Durbridge (Aus.), 5. Jens Mouris (Hol.) všetci Orica-GreenEdge - všetci rovnaký čas ako líder, 6. Tom Boonen (Belg.) Omega Pharma-Quick Step +1 s