Hantuchovej Montreal nevyšiel, lúči sa už v 1. kole

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

MONTREAL - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA v Montreale. Domácej Kanaďanke Alexandre Wozniakovej podľahla za 103 minút 5:7 a 6:7 (5).

Wozniaková nevyužila v druhom dejstve za stavu 6:5 dva mečbaly, pred tajbrejkom zápas na hodinu prerušili pre dážď. V skrátenej hre mala navrch kanadská hráčka, ktorá po dvoch hodinách a tridsiatich minútach premenila v poradí tretí mečbal a vyrovnala vzájomnú bilanciu so slovenskou dvojkou na 1:1.

Súperke odplatila prehru zo Stanfordu 2009. Hantuchová ešte pokračuje v Montreale vo štvorhre po boku krajanky Dominiky Cibulkovej.

Jana Čepelová (SR) - Sofia Arvidssonová (Švéd.) 6:3, 6:3
Aleksandra Wozniaková (Kan.) - Daniela Hantuchová (SR) 7:5, 7:6 (5)

Jekaterina Makarovová (Rus.) - Urszula Radwanská (Poľ.) 6:4, 6:2
Roberta Vinciová (Tal.) - Yanina Wickmayerová (Belg.) 6:2, 3:6, 7:5
Sesil Karatančevová (Kaz.) - Sorana Cirsteová (Rum.) 6:0, 6:0
Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) - María José Martínezová-Sánchezová (Šp.) 1:6, 6:4, 6:3
Tamira Paszeková (Rak.) - Julia Görgesová (Nem.) 6:2, 6:1
Chanelle Scheepersová (JAR) - Stéphanie Duboisová (Kan.) 1:6, 6:3, 6:0
Simona Halepová (Rum.) - Michelle Larcherová de Britová (Portug.) 6:4, 6:3
Xenia Pervaková (Kaz.) - Anna Tatišviliová (Gruz.) 7:6 (6), 7:6 (4)

Vera Duševinová, Tamarine Tanasugarnová (Rus./Thaj.) - Janette Husárová, Šahar Peerová (SR/Izr.) 7:5, 5:7, 10:7