VIDEO Dvojgólové víťazstvá Realu a Barcelony v príprave

Jose Maria Callejón a Gonzalo HiguaínJose Maria Callejón a Gonzalo Higuaín Zdroj: SITA

PHILADELPHIA - Futbalisti úradujúceho španielskeho šampióna Realu Madrid zvíťazili aj vo svojom štvrtom a poslednom zápase na predsezónnom turné v USA v rámci World Football Challenge nad škótskym Celticom Glasgow 2:0.

Na Lincoln Financial Field vo Philadelphii pred 34 018 divákmi otvoril skóre v 22. min José Callejón, pre ktorého to bol už piaty gól v prípravných zápasoch. V druhom polčase výhru favorita potvrdil Karim Benzema. Zverenci Josého Mourinha v USA postupne zdolali Los Angeles Galaxy, Santos Laguna, AC Miláno a teraz aj úradujúceho škótskeho šampióna.

Španielski vicemajstri z Barcelony si v Bukurešti zmerali sily v prípravnom dueli s miestnym Dinamom a rovnako uspeli pomerom 2:0. O góly Kataláncov sa postarali legionári Lionel Messi a Ibrahim Afellay. Návrat na trávnik po zranení absolvoval najlepší kanonier v histórii španielskej reprezentácie David Villa, ktorý odohral 18 minút.

Real Madrid - Celtic Glasgow 2:0 (1:0)
Góly: 22. Callejón, 67. Benzema

Dinamo Bukurešť - FC Barcelona 0:2 (0:1)
Góly: 4. Messi, 92. Afellay

• Zdroj: SITA, footyroom