Vinokurov ukončil kariéru: Posledné preteky som si užil

Alexander VinokurovAlexander Vinokurov Zdroj: steephill.tv

SAN SEBASTIAN - Po nečakanom triumfe na olympijských hrách nemal Alexander Vinokurov (38) silu zakončiť posledné preteky profesionálnej kariéry medzi najlepšími. Kazašský cyklista v španielskej klasike v San Sebastiane obsadil 35. miesto.

Do cieľa došiel so stratou troch minút a 42 sekúnd na víťazného Luisa León Sáncheza.

"Boli to moje posledné preteky a prišiel som si ich užiť. Snažil som sa bojovať o víťazstvo, ale najlepšie nohy som mal v Londýne. Aj tak som si posledné kilometre užil," povedal Vinokurov, ktorý na hrách "vypálil rybník" favorizovaným domácim Britom a na záver kariéry sa dočkal najcennejšej olympijskej medaily.

Skončil po 14 rokoch. V posledných sezónach bol lídrom stajne Astana, za ktorú jazdil od roku 2006, kedy tiež vyhral Vueltu. O rok neskôr mal pri Tour de France pozitívny dopingový test a nesmel dva roky pretekať. Pôvodne sa chcel rozlúčiť s kariérou už v roku 2011 po vážnom zranení nohy pri páde na Tour, ale kvôli olympiáde sa vrátil.