Mladík Zverko vyhral na Radjugentour dve etapy, celkovo 5.

David ZverkoDavid Zverko Zdroj: internet

GRAZ - Slovenský cyklista a držiteľ ocenenia objav roka, David Zverko, vyhral dve etapy a obsadil celkové piate miesto na najprestížnejších európskych pretekoch kadetov ASKÖ Radjugendtour 2012.

Ako informoval Slovenský zväz cyklistiky, David Zverko (CK Žiar nad Hronom), vyhral prológ a obliekol sa do dresu lídra pretekov. V tretej etape vyhral všetky šprintérske prémie a tiež záverečný špurt.

Podujatie určené pre pretekárov do 17 rokov a na ktorom štartovali cyklisti z 19 krajín, sa konalo v juhovýchodnom Rakúsku, v okolí mesta Graz. Cyklistické nádeje na neoficiálnych majstrovstvách Európy absolvovali 320 kilometrov systémom prológu a štyroch etáp. Slovensko reprezentovali šiesti cyklisti.

"Vlani som tu skončil tretí, takže tento rok som sem prišiel s úmyslom vyhrať. Prológ mi vyšiel, no súperi ma už poznali a počas celých pretekov si na mňa dávali veľký pozor. Často mi vytvárali náročné situácie a nemal som dostatok síl, aby som tomu čelil bez časových strát. S dvoma etapovými víťazstvami som spokojný, ale chcel som tu dosiahnuť viac v celkovom hodnotení," povedal po návrate na Slovensko David Zverko.