VIDEO City tesne so Southamptonom, Chelsea zdolala Wigan

Frank Lampard oslavuje gól so spoluhráčmiFrank Lampard oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA

LONDÝN - V úvodnom kole anglickej ligy vyhrala Chelsea na ihrisku Wiganu 2:0. O oba góly sa zaslúžil pri svojom debute v Premier League stredopoliar Eden Hazard.

Chelsea sa dostala do vedenia už v druhej minúte. Súperovu stratu lopty potrestali "Blues" rýchlym protiútokom, na ktorého konci si na Hazardovu prihrávku dlhým šprintom nabehol obranca Branislav Ivanovič a po zemi prepálil brankára. O päť minút neskôr si Hazard vypýtal v súperovej šestnástke faul od Ivana Ramisa a Frank Lampard bezpečne premenil nariadený pokutový kop.

"Eden Hazard dnes ukázal všetky svoje kvality, bola radosť pozerať sa na jeho hru. Máme za sebou skvelý štart v novej sezóne, v dnešnom zápase sme dali dva rýchle góly, a potom sme už len kontrolovali hru," uviedol tréner Chelsea Roberto Di Matteo.

Belgičana Hazarda pochválil aj stredopoliar Frank Lampard: "Ukázal to, čím sa prezentoval už počas predsezónnej prípravy. Som rád, že napĺňa očakávania, a že ho máme v tíme."

V druhom zápase sa úradujúci majster Manchester City potrápil so Southamptonom, keď musel otáčať nepriaznivý stav 1:2. Domácich poslal do vedenia v závere prvého polčasu Carlos Tévez, no hostia sa dvoma gólmi dostali do vedenia. Vyrovnanie zariadil Edin Džeko, ktorý už v 13. minúte vystriedal zraneného Sergia Agüera a o víťazný zásah sa postaral desať minút pred koncom Samir Nasri.

Wigan - Chelsea 0:2 (0:2)
Góly: 2. B. Ivanovič, 7. Lampard (z pok. kopu)

Manchester City - Southampton 3:2 (1:0)
Góly: 40. C. Tévez, 72. Džeko, 80. Nasri - 59. R. Lambert, 68. S. Davies

• Zdroj: SITA, TASR, ČTK, footyroom