Isner vo Winston-Saleme po boji nad sily Kližana

Martin KližanMartin Kližan Zdroj: SITA

WINSTON-SALEM - Slovenský tenista Martin Kližan bol veľmi blízko k renkingovo dosiaľ najhodnotnejšiemu úspechu vo svojej kariére. V zápase 2. kola na turnaji ATP World Tour 250 Winston-Salem Open v americkom Winstone-Saleme prehral s trojkou tohto podujatia, domácim členom Top 10 Johnom Isnerom, za 122 minút 6:4, 3:6, 5:7.

Odnáša si 10 bodov a 5065 dolárov. Najbližšie sa predstaví od 27. augusta na newyorských grandslamových US Open. Súperom Isnera v osemfinálovom 3. kole bude Rakúšan Jürgen Melzer.

Kližan zaskočil jednoznačne favorizovaného obhajcu trofeje Isnera na príjme hneď v úvodnom geme a napokon si udržal náskok až do konca setu. V otváracej hre druhej časti nezužitkoval brejkbal na 1:0, pykal za to v ôsmej hre, v ktorej ako podávajúci nezískal ani fiftín. V piatom geme rozhodujúceho dejstva odvrátil zverenec Karola Kučeru jednu hrozbu straty servisu, na returne v desiatom sa sľubne dostal z 15:40 na zhodu, nie však ďalej. Následne hladko prišiel o vlastné podanie a už nemal šancu.

"Cítil som, že to bude ťažký zápas a skutočne aj bol. Súper hral skutočne dobre, naopak ja som nevedel nájsť správny rytmus. Po prehratom prvom sete som vedel, že to bude boj. Nepredviedol som najlepší výkon, ale verím, že s pribúdajúcimi zápasmi budem čoraz silnejší," citovala Isnera agentúra AP.

Líder bodovania 2012 ATP Year-To-Date Challenger Rankings Kližan je momentálne 50. v celkovom singlovom rebríčku pre nasadzovanie (bol už aj na 48. mieste). Maximom preňho stále je prekonanie Ivana Dodiga v máji 2011 v Záhrebe. Chorvát sa vtedy nachádzal na 46. priečke v systéme. Isnerovi patrí 10. pozícia.

John Isner (USA-3) - Martin Kližan (SR) 4:6, 6:3, 7:5

David Nalbandian (Arg.-14) - Robin Haase (Hol.) 6:2, 6:4
Jarkko Nieminen (Fín.-16) - Benjamin Becker (Nem.) 6:3, 6:3
Tomáš Berdych (ČR-2) - Alex Bogomolov (Rus.) 6:3, 7:5
Jürgen Melzer (Rak.-13) - Michael McClune (USA) 6:2, 2:6, 7:6 (10)
Steve Darcis (Belg.) - Denis Istomin (Uzb.-11) 6:2, 6:2
Lukasz Kubot (Poľ.) - Julien Benneteau (Fr.-8) 2:6, 7:5, 6:3
Sam Querrey (USA-7) - Santiago Giraldo (Kol.) 6:3, 6:2