VIDEO ManUtd zdolal Fulham, Chelsea ostáva stopercentná

Gólové oslavy hráčov UnitedGólové oslavy hráčov United Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Manchesteru United získali prvé body v novom ročníku Premier League, keď v dueli 2. kola zdolali Fulham tesne 3:2. K domácej výhre prispeli premiérovými zásahmi aj nové letné posily Robin van Persie a Šindži Kagawa.

Fulham v prvom kole deklasoval 5:0 Norwich a výborne začal aj na štadióne Old Trafford. Ruiz už v tretej minúte našiel z priameho kopu Duffa a írsky stredopoliar otvoril skóre presnou strelou k tyči. "Červení diabli" vyrovnali už o sedem minút zásluhou vydareného voleja Van Persieho. Holandský kanonier nastúpil v základnej zostave a radoval sa z prvého gólu po prestupe z Arsenalu. Premiérový gól v novom pôsobisku si v 35. minúte vychutnal aj Japonec Kagawa. Bývalý stredopoliar Dortmundu zblízka dorazil do odkrytej bránky strelu Cleverleyho. Štyri minúty pred prestávkou potom domáci skórovali tretíkrát vďaka hlavičke brazílskeho obrancu Rafaela. Po hodine hry ale duel zdramatizoval vlastným gólom srbský stopér Vidič. V nadstavenom čase si potom po zrážke s Rodallegom privodil striedajúci Rooney tržnú ranu v stehne a musel byť z ihriska odnesený na nosidlách. Zverenci trénera Alexa Fergusona však aj bez neho tesné vedenie udržali a napravili úvodnú prehru 0:1 s Evertonom.

Na úvodnú drvivú výhru 5:0 nad Queens Park Rangers nadviazala Swansea, ktorá doma porazila West Ham United opäť vysoko 3:0.

Everton so slovenským gólmanom Jánom Muchom na lavičke vyhral na ihrisku Aston Villy 3:1. Tottenham sa gólom štvrťhodinu pred koncom dostal do vedenia nad West Bromwich Albion, ale v nadstavenom čase o triumf prišiel.

Zápas Sunderland - Reading museli pre nespôsobilý terén odložiť. Napriek maximálnej snahe zamestnancov klubu bolo ihrisko na Stadium of Light pre prudký dážď silno podmáčané a nespôsobilé pre odohratie zápasu.

Na čele ligy tróni zatiaľ stopercentná Chelsea Londýn, ktorá si gólmi novej posily Edena Hazarda z penalty a Fernanda Torresa v nadstavenom čase prvého polčasu poradila s Newcastle 2:0. "The Blues" majú spolu s predohrávkou na konte po troch dueloch deväť bodov.

Chelsea - Newcastle 2:0 (2:0)
Góly: 22. Hazard z 11m, 45.+ Torres

Manchester United - Fulham 3:2 (3:1)
Góly: 10. Van Persie, 36. Kagawa, 41. Rafael - 3. Duff, 64. vlastný Vidič

Swansea City - West Ham United 3:0 (2:0)
Góly: 20. Rangel, 29. Michu, 64. Graham

Aston Villa - Everton 1:3 (0:3)
Góly: 74. El Ahmadi - 3. Pienaar, 31. Fellaini, 44. Jelavič, ČK. 58. Clark (Aston Villa)

Norwich City - Queens Park Rangers 1:1 (1:1)
Góly: 11. Jackson - 19. Zamora

Tottenham Hotspur - West Bromwich Albion 1:1 (0:0)
Góly: 74. Assou-Ekotto - 90.+ Morrison

Southampton - Wigan 0:2 (0:0)
Góly: 51. Di Santo, 89. Koné