Slovenky dostali výprask, Češky im nastrieľali 12 gólov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: iihf.com

ZNOJMO - Slovenská reprezentácia hokejistiek prehrala v prípravnom zápase v Znojme s českým výberom vysoko 2:12.

Slovenky nepodali v zápase dobrý výkon a doplatili na veľké množstvo chýb. Zverenky Miroslava Karafiáta prehrali v každom z troch prípravných duelov na Morave s českým tímom (1:3, 0:3, 2:12).

Slovenské hokejistky s síce ujali v 6. minúte vedenia gólom  Veličkovej, ale domáce hráčky v polovici úvodnej časti v rozpätí necelých troch minút troma gólmi otočili vývoj stretnutia. V 24. minúte pridala štvrtý český gól Polenská, na ktorý ešte o minútu odpovedala Kapustová, no to bolo zo strany Sloveniek všetko a domáce hráčky do konca druhého dejstva pridali ešte ďalších päť gólov. Hetrikom sa v zápase prezentovala Češka Vanišová.

Česko - Slovensko 12:2 (3:1, 6:1, 3:0)
Góly: 31., 34. a 47. Vanišová, 10. a 13. Chmelová, 11. a 29. Křížová, 56. a 56. Kaaplanová, 23. Polenská, 33. Solničková, 38. Melicheríková - 6. Veličková, 25. Kapustová (Mikesková)
Vylúčené: 3:5 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Růžičková - Novotná, Štefková (všetky ČR)

Andrej Schöber, asistent trénera (zdroj szľh.sk): "V úvodnej časti sme dokázali s Češkami držať krok, hráčky dodržiavali stanovenú taktiku. V druhej časti sme sa dopustili viacerých individuálnych chýb, po ktorých sme inkasovali. V priebehu stretnutia sme si vypracovali aj my niekoľko gólových príležitostí, no nedokázali sme ich zúžitkovať, naopak, Češky mali svoj deň a na čo siahli, z toho skórovali. V záverečnej časti už hráčkam dochádzali sily, na viacerých bolo vidno, že absolvovali prvú akciu v sezóne."