Van Persie hrdinom United, posily Arsenalu zdolali Liverpool

Robin van PersieRobin van Persie Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu strelili prvé góly v sezóne a v šlágri tretieho kola anglickej ligy zvíťazili na ihrisku Liverpoolu 2:0. O góly sa postarali letné posily Lukas Podolski a Santi Cazorla.

Arsenal v úvodných dvoch kolách uhral bezgólové remízy, ale po 211 minútach ukončil strelecké trápenie a v najťažšom zápase bodoval naplno. O prvý gól sa postaral v 31. minúte Podolski po Cazorlovej asistencii, po prestávke si role vymenili a Španiel Cazorla z uhla prestrelil chybujúceho krajana Pepeho Reinu. V ligových zápasoch na Anfield Road nedokázal Liverpool svojho dnešného súpera poraziť už šiestykrát v rade.

Holandský útočník Robin van Persie hetrikom zariadil výhru Manchestru United na ihrisku nováčika súťaže FC Southampton 3:2, navyše nepremenil pokutový kop. "Červení diabli" ešte tri minúty pred koncom prehrávali 1:2, no potom prišli veľké chvíle letnej posily z Arsenalu. Rozhodujúci gól strelil van Persie v druhej minúte nadstaveného času.

Southampton - Manchester United 2:3 (1:1)
Góly: 16. Lambert, 56. Schneiderlin - 23., 87. a 90.+ Van Persie

FC Liverpool - FC Arsenal 0:2 (0:1)
Góly: 31. Podolski, 68. Santi Cazorla