Zlý deň Cruzeira: Najprv tvrdý trest, potom facka od Seedorfa

Clarence SeedorfClarence Seedorf Zdroj: SITA

RIO DE JANEIRO - Futbalisti Cruzeira musia nasledujúcich šesť domácich zápasov celoštátneho šampionátu odohrať minimálne 100 kilometrov od svojho štadióna v Belo Horizonte. Disciplinárna komisia národnej konfederácie klubu spočítala správanie jeho fanúšikov v augustovom zápase s Atléticom Mineirom (2:2), keď na trávnik prileteli rôzne predmety a rozhodca nemal inú možnosť ako na 10 minút prerušiť hru.

Traja riaditelia Cruzeira majú dištanc na 30 dní za vbehnutie na plochu na protest proti výrokom arbitra, stredopoliar Leandro Guerreiro si nezahrá dva zápasy za bitku a následné vylúčenie v tom istom stretnutí.

Cruzeiru nebola v stredu dopriata radosť ani v domácom dueli 22. kola súťaže s Botafogom, ktorému podľahlo 1:3. Dvoma gólmi prispel k víťazstvu hostí skúsený holandský legionár Clarence Seedorf.Stredopoliar z priebehu dvoch minút prvého polčasu obrátil skóre z 1:0 na 1:2 a po zmene strán ešte prihral na tretí presný zásah Botafoga Jadsonovi.

• Zdroj: SITA, youtube