Prešov zdolal Rišon LeZion, od účasti v LM ho delí jedna výhra

Jan SabolJan Sabol Zdroj: SITA

KOSTANCA - Hádzanárov Tatrana Prešov delí už len jedno víťazstvo od účasti v skupinovej fáze Ligy majstrov 2012/2013. Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič – Ivan Pompoš si v semifinále kvalifikačného turnaja 3. skupiny v rumunskej Konstanci poradili s izraelským Maccabi Srugo Rišon LeZion vysoko 36:20 a postúpili do finále o jedinú postupovú miestenku.

V ňom nastúpia od 19.30 h proti domácemu tímu HCM Konstanca, ktorý v druhom zdolal talianske družstvo SS Loacker Bolzano Südtirol jednoznačne 33:22 (16:12).

Ak úradujúci slovenský šampión uspeje v rumunskej Konstanci na kvalifikačnom turnaji, v hlavnej súťaži Ligy majstrov bude hrať v B-skupine. Jeho protivníkmi budú úradujúci víťaz Ligy majstrov THW Kiel z Nemecka, maďarský šampión MKB Veszprém KC, španielsky finalista uplynulého ročníka najprestížnejšej európskej klubovej pohárovej súťaže a aktuálny víťaz svetového šampionátu klubov BM Atlético Madrid, švédsky IK Sävehof a Celje Pivovarna Laško zo Slovinska. V prípade finálového zaváhania by prešovčania pokračovali v 3. kvalifikačnom kole Pohára EHF.

Prešovu vyšiel vstup do stretnutia, v 17. min vyhrával po góle krídelníka Sobola 7:2. Potom však prišli vylúčenia hráčov Tatrana, čo súper využil a v 24. min prehrával už len 7:8. Do útoku však zavelil bojovník Antl, aj vďaka jeho gólom slovenský šampión odskočil na 11:7. Izraelčania pred prestávkou už len kozmeticky upravili stav skóre na 11:8 z pohľadu Šarišanov.

Druhý polčas bol už jednoznačnou záležitosťou zverencov kouča Rašiča, ktorí pokračovali vo zvyšovaní svojho vedenia. V 38. min vyhrávali 17:11 a v 49. min natiahli rozdiel už na 10 gólov (27:17). Ani v zostávajúcom čase nedovolili Prešovčania súperovi výsledok skorigovať. Naopak, pokračovali v kanonáde a do finále kvalifikačného turnaja postúpili vďaka víťazstvu 36:20.

Tatran Prešov (SR) - Maccabi Srugo Rišon LeZion (Izr.) 36:20 (11:8)

Ivan Pompoš (asistent trénera Prešova): "Súper nám v prvom polčase robil problémy vysunutou obranou 3 - 3, na prestávku sme však išli s troma gólmi k dobru. Zápas sa definitívne zlomil v náš prospech v 40. min, potom sme na palubovke už kraľovali. Sme radi, že sa do hry mohli zapojiť všetci hráči a sú pripravení na finále. Každý súper je zdolateľný, momentálne sú šance vyrovnané. V prospech Konstance hovorí domáce prostredie, to však môže byť zväzujúce. Pevne veríme, že na konci sa budeme z postupu tešiť my."

HCM Konstanca (Rum.) - SSV Loacker Bolzano Südtirol (Tal.) 33:22 (16:12)

Zostávajúci program 3. skupiny:
nedeľa 9. 9.:
o 3. miesto: 17.00 h SELČ SSV Loacker Bolzano Südtirol (Tal.) - Maccabi Srugo Rišon LeZion (Izr.), 19.30 HCM Konstanca (Rum.) - Tatran Prešov (SR)