Slovenský Bolt: Najrýchlejší veterán planéty je Výbošťok

Vladimír Výbošťok
Vladimír Výbošťok

BANSKÁ BYSTRICA - "Usainom Boltom" medzi atletickými veteránmi sveta je Banskobystričan Vladimír Výbošťok (65). V tomto roku prekonal šprintérsky svetový rekord v hale na 60 metrov a 18. augusta vyrovnal svetový rekord na 100 metrov v kategórii M65 na otvorenom štadióne.

Úspešný slovenský veterán sa len nedávno vrátil z európskeho šampionátu v nemeckom stredisku Zittau, odkiaľ si priniesol dve zlaté medaily zo šprintov na 100 a 200 metrov a bronzový kov zo skoku do diaľky.

Ozdobou augustových ME veteránov bolo finále seniorov nad 65 rokov v šprinte na 100 metrov, v ktorom Výbošťok vyrovnal časom 12,37 sekundy svetový rekord Američana Robbinsa. V prepočte podľa svetových atletických tabuliek zohľadňujúcich vek šprintéra je to seniorský čas na úrovni svetového rekordu Usaina Bolta 9,58 s.

"V tejto sezóne sa mi podarilo v hale i na otvorenom štadióne zabehnúť svetové rekordy, čo bol môj veľký cieľ. Majstrovstvá Európy v Zittau, kde som v priebehu týždňa absolvoval niekoľko štartov v troch disciplínach bez možnosti regenerácie, mi dali poriadne zabrať. Mohol som sa však spoľahnúť na dobrú formu, ktorú sa mi vďaka správnemu individuálnemu tréningu podarilo vyladiť na obidva vrcholy sezóny," uviedol v tlačovej správe Vladimír Výbošťok.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA