Cibulková vypadla ako jednotka turnaja v Quebecu už v 1. kole

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

QUEBEC - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako prvá prehrala v zápase 1. kola na turnaji WTA Challenge Bell v kanadskom Québec City (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch Uniturf v hale) s Belgičankou Kirsten Flipkensovou za 135 minút 6:2, 3:6, 5:7.

Súperka vyrovnala v bilancii zo vzájomných duelov na 2:2. Revanšovala sa za prehru 2:6, 3:6, ktorú inkasovala predvlani na tráve v holandskom Hertogenboschi. Raduje sa zo svojho tretieho úspechu proti niektorej z členiek Top 20.

Cibulková, ktorá na tomto podujatí hrala na základe voľnej karty, dosiahla v úvodnom sete brejk hneď na 1:0 a pridala "poistku" v piatej hre. Sama v tomto dejstve nečelila žiadnej hrozbe straty podania a zdalo sa, že proti 102. hráčke renkingu poľahky splní úlohu favoritky. Opak bol pravdou. Niekdajšia jednotka juniorského hodnotenia ITF Flipkensová unikla v druhej časti na 4:0, a hoci potom dvakrát prišla o servis, nedopustila prípadné zavŕšenie tohto súboja bez tretieho dejstva: predviedla brejk na 5:3 a na nulu sa odpodávala k zisku setu. Cibulková v otváracom geme tretej časti prišla o servis zo 40:15. Neskôr dokázala vyrovnať z 1:3 na 3:3, pridala aj okamžitý rebrejk na 4:4 a dokonca viedla 5:4, ale ako podávajúca v 11. geme zaváhala z 30:15. V dvanástom sa dostala na sľubných 30:30, nie však ďalej.

Slovenka, momentálne 13. v počítačovom poradí, sa najbližšie predstaví 20. septembra vo vietnamskom Hočiminovom meste na exhibičnom podujatí, na ktoré smeruje aj bieloruská jednotka rebríčka Viktoria Azarenková.

Kirsten Flipkensová (Bel.) - Dominika Cibulková (1-SR) 2:6, 6:3, 7:5