Slovenky zdolali Švédsko, o ME v baráži s Bieloruskom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: cev.lu

RAANANA - Slovenské volejbalové reprezentantky vyhrali vo svojom poslednom zápase 2. kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy nad Švédskom 3:0 a obsadili tak druhé miesto v A-skupine zaručujúce postup do 3. kola kvalifikácie.

Priamy postup na ME 2013 do Nemecka a Švajčiarska si vybojovali Španielky, ktoré v záverečnom zápase turnaja zdolali domáci Izrael 3:1. Španielky vyhrali skupinu s rovnakým počtom bodov ako Slovensko, ale v ich prospech hovorí väčší počet víťazstiev.

O postup na záverečný turnaj majstrovstiev Európy budú zverenkyne trénera Miroslava Čadu bojovať v máji v baráži s Bieloruskom, ktoré obsadilo druhé miesto za Azerbajdžanom.

Švédsko - Slovensko 0:3 (-20, -17, -12)
68 minút, rozhodovali: Varthalitis (Gr.) a Lungu (Rum.)

Švédsko: Harlinová 3, Rejzovicová 4, Jacobssonová 9, Gustavssonová 8, Malmlömová 4, Johanssonová 2, libero Wallinová (Fredrikssonová 0, Englundová 2, Perssonová 0, Greenoá 1)

Slovensko: Viestová 4, Soaresová 19, Kuciaková 7, Hrončeková 7, E. Salanciová 11, Crkoňová 11, libero Valachová

Slovenské volejbalistky mali celý zápas po kontrolou a potvrdili úlohu favorita. Severanky vzdorovali len v prvom sete, v treťom už nestačili na kvalitu súperiek. Slovenky vyhrali hladko 3:0 a pripísali si "povinné" tri body.

Miroslav Čada, tréner:: "Som rád, že sme nedopustili drámu. Prvý set sme síce vyhrali na 20, ale ďalšie už boli v pohode a potvrdili sme úlohu favorita. V útoku dnes potiahla Soaresová a veľmi dobre jej sekundovala nahrávačka Viestová."

Izrael - Španielsko 1:3 (-19, -17, 21, -19)